Free songs
Home / Zdravie / 4 chyby, ktoré robíte po cvičení
4 chyby, ktoré robíte po cvičení

4 chyby, ktoré robíte po cvičení

Rozhodnúť sa, že začnete cvičiť, je super. No nie vždy však také super je aj to, čo robíte po tréningu. Nezahadzujte hodiny tréningu a tvrdej driny len preto, že nepoznáte tieto veci, o ktorých mnohí nevedia, že sú chybami. Vyvarujte sa ich a naberanie svalovej hmoty/chudnutie bude pre vás oveľa jednoduchšie. Čo by ste nemali robiť?

shutterstock_7710040

Prejedať sa

Kvalitná strava po tréningu je veľmi dôležitá, telo potrebuje dostať živiny, o ktoré pred chvíľou prišlo. Ale to neznamená, že urobíte frontálny útok na chladničku a zjete všetko, na čo máte chuť. Takto by ste znegovali všetko úsilie, ktoré ste vynaložili. Po tréningu by ste mali jesť hlavne proteíny a karbohydráty, ale s mierou a žiadne prejedanie sa.

Nestrečovať

Takmer každý vie, že strečing a rozcvička pred tréningom sú veľmi dôležité. Potrebujete svaly zahriať, aby boli pripravené na zvýšenú záťaž. Čo však už tak veľa ľudí nevie, je, že strečing by mal nasledovať aj po tréningu. Po tréningu by ste mali venovať minimálne 10 minút strečingu celého tela, ktorý vám okrem iného pomôže minimalizovať riziko svalového zranenia.

Prestať sa hýbať

Boli ste niekedy na futbalovom zápase a čudovali ste sa, prečo hráči po zápase, miesto toho, aby si išli domov ľahnúť na gauč, majú ešte ľahký výklus? Je to potrebné preto, aby sa hladina kyseliny mliečnej v svaloch dostala do normálu. Aj preto je po tvrdom tréningu lepšie ostať ešte polhodinu v pohybe a neležať v posteli.

Nepísať si poznámky

Aj písanie si poznámok vám pomôže skvalitniť váš cvičebný program. Môžete to robiť po alebo už v priebehu tréningu. A čo by ste si mali zapisovať? Prakticky všetko – deň, vašu hmotnosť, tréning, cviky, ktoré ste robili, počet ich opakovaní a váhu, ktorú ste dvíhali. Na čo je vám to dobré? S odstupom pár mesiacov budete mať skvelý prehľad o tom, ako napredujete a na čom by ste mali zapracovať a či náhodou nestagnujete. Vyvarujte sa týmto 4 chybám po cvičení a uvidíte, že vám to pôjde lepšie.

Scroll To Top