Free songs
Home / Komerčné články / Jar je ideálna na detoxikačnú kúru. Ako na to?
Jar je ideálna na detoxikačnú kúru. Ako na to?

Jar je ideálna na detoxikačnú kúru. Ako na to?

Príroda na jar ožíva a aj vaše telo sa začína cítiť lepšie a uvoľnenejšie. Ak mu v tom chcete pomôcť, je pre vás ideálna detoxikačná kúra. Na čo slúži? Ako hovorí už samotný názov, zbaví vás toxíkonov, ktoré sa vám usadili v tele, najčastejšie v hrubom čreve. Tu sa zachytávajú nestrávené zvyšky jedla, samotné toxíny a iné zlé veci, ktorých sa telo nedokážete zbaviť. Ak máte s toxínmi problém, telo vám to hlási bolesťami hlavy, brucha, nadúvaním či hnačkami. Čo by ste mali a nemali robiť počas detoxikačnej kúry?

shutterstock_129949730

Čo robiť

Minimálna dĺžka dobrej detoxikačnej kúry by mala byť 14 dní. Samozrejme, že telu len pomôže, keď sa rozhodnete pre dlhší čas. Veľmi dôležitou súčasťou detoxu je vláknina, denne by jej mal človek zjesť približne 30 gramov, no počas tohto obdobia to je až 60 gramov. Nemusíte sa obávať, nie je to nič strašné, je to približne 6 kusov ovocia či zeleniny. A nie, len zeleninu jesť nebudete, môžete jesť aj celozrnné cestoviny, ovsené vločky, ryby či prírodnú ryžu. Pridať môžete aj doplnky výživy ako je obľúbená spirulina či chlorella.

Čomu sa vyhnúť

Je veľa vecí, ktorým by ste sa počas detoxikačnej kúry mali vyhnúť, aby bola úspešná. Zabudnite na sladené nápoje, miesto toho vypite denne aj 4 litre vody. Vďaka takémuto veľkému prísunu tekutín sa vám zmyjú nečistoty zo steny hrubého čreva. Okrem toho by ste mali vynechať aj sladkosti, vysmážané jedlá či alkohol. Nie je to nič také hrozné, čo by ste nezvládli vynechať na dva týždne.

Dôležitý je pohyb

Ak sa chcete zbaviť čo najväčšieho množstva toxínov, je dôležité, aby ste sa aj viac potili. Na to je skvelá fyzická aktivita, je jedno, pre ktorú sa rozhodnete – behanie, plávanie, posilňovňa, bicykel, jumping či zumba. Pokojne si môžete dať pred tréningom antioxidanty ako Acai Berry, brokolicu či mrkvu. Vydržte a uvidíte, že vaše telo bude na tom oveľa lepšie.

Scroll To Top