Free songs
Home / Komerčné články / Máte právo si požiadať o vrátenie daní zo zahraničia?
Máte právo si požiadať o vrátenie daní zo zahraničia?

Máte právo si požiadať o vrátenie daní zo zahraničia?

Mnoho ľudí, nielen mladých, ale aj ľudí stredného veku odchádza za prácou do zahraničia. Prečo je tomu tak? Prečo nám dobrí lekári, učitelia, informatici, čašníci alebo ekonómovia uchodia do zahraničia? Vari preto, že tam majú lepšie platové ohodnotenie? Jednoznačne kvôli tomu! Je všeobecne známe, že na Slovensku je to s platmi na veľmi mizernej úrovni. Ak ste sa však vybrali do zahraničia a opäť ste sa vrátili do svojej domoviny, mali by ste vedieť, že máte právo na vrátenie daní. Robili ste v Nemecku alebo v Holandsku? Ak áno, čítajte ďalej. Povieme vám, kedy máte nárok na vrátenie daní a hlavne, či to je vôbec možné. Najskôr si však povieme ako postupovať pri vrátení daní a na koho sa obrátiť.

shutterstock_174296249

Ako postupovať pri vrátení daní?

Chcete si požiadať o vrátenie daní, avšak neviete na koho sa obrátiť? Nikdy v živote ste s tým nemali skúsenosti a taktiež nikoho nepoznáte. Nikoho, kto by sa s tým stretol. O pomoc môžete požiadať spoločnosť TJ – LEGAL, ktorá vám ihneď po registrácii pošle potrebné formuláre, ktoré budete musieť vyplniť a podpísané poslať naspäť. Vašu žiadosť do 24 hodín spracujú a pošlú ju úradom do krajiny, z ktorej žiadate o vrátenie daní. Budete však musieť nejakú tú chvíľku počkať. Zo dňa na deň to nebude, avšak nebojte sa toho, že to bude trvať viac ako pol roka. Viac ako pol roka to určite nebude, to vám ručíme. Podrobný postup vrátenia daní si však môžete pozrieť aj na stránke tj-legal.com.

Vrátenie daní z Nemecka

Ak ste vycestovali do Nemecka a následne ste sa vrátili, máte tiež právo požiadať o vrátenie preddavku. Poctivo ste platili a teraz si chcete uplatniť vrátenie daní z Nemecka? Nárok na vrátenie máte vtedy, keď ste napríklad za prácou dochádzali alebo vtedy, keď ste nepôsobili na tej istej pracovnej pozícii počas celého zdaňovacieho obdobia. Ak chcete vedieť viac informácii, pozrite si sekciu vrátenie daní z Nemecka.

Vrátenie daní z Holandska

Vycestovali ste do krajiny tulipánov a chcete si uplatniť nárok na vrátenie daní z Holandska? Ak ste slobodným rodičom a platili ste alimenty, máte nárok na vrátenie daní. Taktiež ako pri vrátení daní z Nemecka máte možnosť si pozrieť sekciu vrátenia daní z Holandska na stránke tj-legal.com. Všetko tam máte prehľadne popísané, takže sa nemusíte báť, že na niečo zabudnete alebo prehliadnete.

Scroll To Top