Free songs
Home / Bývanie / Moderná kúpeľňa nemusí zostať len snom
Moderná kúpeľňa nemusí zostať len snom

Moderná kúpeľňa nemusí zostať len snom

Do rekonštrukcie tejto miestnosti sa púšťame až po dobrej úvahy, a to pre jej cenu, ale najmä pre čas a práce, ktoré si vyžaduje. Ak však už máte jasno v tom, že kúpeľňa potrebuje rekonštrukciu a našli ste aj dostatočnú hotovosť, zostáva len vybrať ten správny štýl.

Moderná kúpeľňa

Moderná kúpeľňa

Aj keď si kúpeľňu vieme predstaviť v rôznych variantoch, predsa len je nutné, brať do úvahy možnosti nášho bytu a samotnej kúpeľne. Zväčša sme tak obmedzení nielen tvarom, ale aj rozmermi, preto myslite na to, aby sa Vám tu zmestilo všetko potrebné. Priestor vie ušetriť aj sprchový kút, no ak túžite po modernej zapustenej vaničke, zvážte aj riziká. V tomto prípade totiž nie je možné dostať sa k odtoku zospodu, a tak v prípade poruchy je neraz nutné celú vaničku z podlahy vysekať. Po tomto zrejme netúžite, a tak radšej dajte prednosť klasickej vaničke, ktorá nad podlahou vytŕča.

Často váhame aký obklad, dlažbu a tiež farbu zvoliť. Ide o malý priestor, preto vyberajte radšej zo svetlých farieb, a tiež podlaha by mala korešpondovať s obkladom. Táto by nemala byť tmavšia ako obklad, no nemusíte sa obávať ani väčších dlaždíc. Tie pôsobia veľmi elegantne a vhodné sú aj do menších kúpeľní. Práca s nimi je však náročnejšia, a tak niektoré firmy Vás môžu presviedčať o ich nevhodnosti práve do Vašej kúpeľne.

Ak chcete, aby táto Vaša miestnosť pôsobila vkusne a moderne, trvajte na tenkých špárach. Tie taktiež nie je jednoduché dodržať, a tak väčšina firiem volí ich veľkosť od 4 do 8 mm, no na luxusnom vzhľade to rozhodne nepridá. Nepodceňujte ani farbu špár, tie by mali s dlažbou korešpondovať. Našťastie dnes máte u predajcu možnosť prirovnať vzorkovnice aj k samotnej dlažbe.

Populárna je tiež mozaika, no tú umiestnite tak, aby nebol problém s udržaním čistoty. Predsa len nejde o veľkú jednoliatu plochu, ktorá sa ľahko udržuje. Oživiť kúpeľňu môžete aj dekoratívnymi dlaždicami, či ozdobným lemom. Výrobcovia dnes ponúkajú množstvo druhov a veľkostí obkladu aj fotografií pre inšpiráciu.

Scroll To Top