Free songs
Home / Cestovanie / Dovolenky sú v plnom prúde
Dovolenky sú v plnom prúde

Dovolenky sú v plnom prúde

Ak ste ešte nestihli oddychovať niekde pri mori, či na horách, mali by ste sa poponáhľať s nákupom. Kúpiť dovolenku však nie je celkom také jednoduché.

Ak dávate prednosť internetu, mali by ste si preštudovať všetky údaje, ktoré udáva predajca. Vyhnete sa tak nemilým prekvapeniam na tvári miesta. Nechcete predsa dovolenku začínať v strese, že Vaše ubytovanie nezodpovedá tomu, čo bolo prezentované. Takéto zmeny sa dejú, no netreba sa nechať odradiť, stačí si len dobre vybrať cestovnú kanceláriu. Nakoniec, veď aj dovolenku môžete reklamovať.

Dovolenky sú v plnom prúde

Dovolenky sú v plnom prúde

Cestovná kancelária je však povinná poskytnúť všetky informácie, ktoré súvisia so zájazdom, ktorý ste si vybrali. Nech sa teda vyberiete do kamennej pobočky, alebo hľadáte na internete, informácie sú nedeliteľnou súčasťou každej zmluvy. Asi najdôležitejšími údajmi každej dovolenky je cena a termín. Dopredu teda musíte vedieť, koľko Vás dovolenka bude stáť, aj to, kedy a v akej výške budete musieť uhradiť zálohu, splátky, či konečnú sumu. Toto platí najmä pre first minute, keďže tesne pred odjazdom je nevyhnutné uhradiť plnú výšku. Nemôžu Vás tak prekvapiť dodatočné poplatky, poistenie a ďalšie.

Termín odjazdu si zväčša vyberáme sami, podľa toho, kedy sa môžeme uvoľniť z práce. Ak nekupujete dovolenku na poslednú chvíľu, sú pre Vás dôležité aj informácie v prípade zmeny dátumu odjazdu, príjazdu, ale aj prípadného storna zájazdu. Ak kupujete s väčším predstihom, určite sa oplatí aj poistenie, vďaka ktorému sa vyhnete storno poplatkom. Aj tieto náležitosti musia byť uvedené v zmluve.
Ak necestujete vlastným autom, zaujímajte sa aj o miesto príjazdu, odjazdu, aj mieste pobytu. Niekedy je totiž nutné zaplatiť trajekt na vlastné náklady, aby ste sa dostali do svojho hotela. Ak cestujete hromadným dopravným prostriedkom, predajca Vám musí poskytnúť informácie o ňom aj o jeho vybavenosti.

Strava je tiež pre väčšinu dôležitá, keďže sa chceme vyhnúť státiu pri hrncoch. Túto informáciu sa dozviete v každom katalógu, pri konkrétnom ubytovacom zariadení, no musí byť uvedená aj v zmluve.

Dôležité sú tiež údaje o cestovných dokladoch, prípadne vízach, ktoré potrebujete pri vstupe do krajiny. Niekde Vám postačuje len občiansky preukaz, inde potrebujete pas, či vízum. Toto by Vám však malo byť upresnené už pri kúpe zájazdu.
Zväčša je súčasťou každého zájazdu aj poistenie. Dopredu tak budete vedieť, čo všetko zahŕňa, ak chcete doplnkové služby, zväčša sa musíte pred cestou poistiť individuálne.

Veľkou výhodou je aj delegát v mieste Vášho pobytu. Ten pomôže aj s riešením niektorých situácií, ktoré by vyžadovali Vaše jazykové znalosti, či komunikáciu s úradmi v zahraničí.

Scroll To Top