Free songs
Home / Cestovanie / Tablet ideálne riešenie na cesty

Tablet ideálne riešenie na cesty

Tiež patríte medzi ženy, ktoré sú neustále na cestách, potrebujú byť online, ale šikovný telefón im na tieto účely nestačí? Potom je možným riešením zaobstarať si tablet.

Aké výhody ponúkajú tablety?

Tablety sú zariadenia, ktoré umožňujú nielen pripojenie k internetu, ale aj prezeranie či spracovávanie fotografií a videí. Možno ich využiť pre čítanie či písanie textu (tu je výhodou zaobstarať si tablet s klávesnicou) alebo pre prácu s rôznymi aplikáciami.

Je to zariadenie dokonale prenosné, ktoré nezaberie veľa miesta a pokojne si ho teda môžete pribaliť so sebou na cesty, zmestí sa totiž aj do cestovného batôžku alebo kabelky väčších rozmerov. Dokonale zastúpi váš pracovný či osobný notebook a je výhodnejší ako telefón, aj keď je to smartfón.

Ak patríte do skupiny tých, ktorí si s počítačmi príliš nerozumejú, nemusíte sa obávať. Ovládanie, je oveľa jednoduchšie a intuitívnejšie, než pri počítači alebo notebooku. A ak používate smartfón, práca s tabletom je na podobnom princípe.

Na čo sa zamerať pri výbere?

Ak si nie ste istí tým, ako vybrať tablet, pozrite sa na niektoré tipy.

Najprv je potrebné si ujasniť, na aké účely budete tablet využívať, podľa toho potom vyberajte.

• Uhlopriečka

Tablety s uhlopriečkou väčších rozmerov – nad 8,5 “sú vhodnou voľbou pre toho, kto ich bude využívať predovšetkým pre prácu alebo počas štúdia. Ponúkajú pohodlnejšiu prácu a keď si k nim zaobstaráte klávesnicu, dokonale zastúpia notebook. Pretože dokážu takmer všetko, čo ponúkajú smartfóny, možno tak na nich prehliadať mapy a využívať napríklad Facebook alebo Skype. Samozrejmosťou je tiež sledovanie videí. Tablety s menšou uhlopriečkou skvele zastúpa smartfón. Sú dobrou voľbou pre dochádzanie hromadnou dopravou, pretože sa veľmi ľahko dajú držať v jednej ruke.

• Operačný systém

V ponuke nájdete Android, iOS alebo Windows

• Displej

Tu sa zamerajte predovšetkým na jeho rozlíšenie. Práve to totiž určuje ostrosť obrazu. Pokiaľ chcete kvalitný a ostrý obraz, vyberajte také modely, ktoré majú viac pixelov (zobrazovacích bodov).

• Prevádzková doba

Tá hrá veľkú úlohu predovšetkým v prípadoch, keď nebudete mať možnosť pripojenia tabletu do elektrickej siete.

• Veľkosť pamäte

V tomto prípade záleží na tom, aký objem dát hodláte v tablete uchovávať a aké aplikácie chcete do tabletu nainštalovať. To je len menší zoznam toho, čo je pre výber tabletu podstatné. Ak si nie ste istí, obráťte sa na odborníkov v odbore. Ak nechcete do tabletu investovať veľké finančné prostriedky, možným riešením by bol nákup tabletu repasovaného.

Čo je repasovaný tablet a aké výhody ponúka?

Repasované tablety sú rovnako kvalitné, ako tablety nové, ale môžete ich zaobstarať za zlomok pôvodnej ceny, niekedy je zľava až 70% ceny pôvodnej. Väčšinou sa jedná o modely, ktoré boli súčasťou predvádzacích akcií, lízingu alebo ich zákazník vrátil už použité, avšak v zákonnej lehote.

Takýto model prechádza dôkladnou kontrolou a náročnými testovacími procesmi, v prípade objavenia akejkoľvek závady je odstránená a tablet je vždy dokonale funkčný. Samozrejmosťou je aj záruka, ktorá býva spravidla poskytovaná po dobu 12 mesiacov. Viac na inComputer.sk.

Scroll To Top