Free songs
Home / Zdravie / Viete ako sa správne opaľovať?
Viete ako sa správne opaľovať?

Viete ako sa správne opaľovať?

Nádherné bronzové opálenie je snom mnohých žien. Väčšina žien sa preto snaží s príchodom prvých teplejších dní čo najrýchlejšie opáliť. Nie vždy sa to ale oplatí. Skôr ako pokožku po zimnom období vystavíte slnečným lúčom mali by ste ju na to pripraviť. Nie len že sa vám za to pokožka poďakuje, ale budete sa môcť z nádherného opálenia dlhšie tešiť.

Opaľovanie je proces, ktorý by mal trvať pár dní. Nikdy sa nepokúšajte opáliť za jeden – dna dni, nie len že vás následne bude páliť každý kúsok pokožky ale zvyšujete tým aj riziko vzniku rakoviny kože či alergie na slnko.

Príprava na opaľovanie

Skôr ako sa začnete opaľovať pripravte pokožku na slnečné lúče. Telovým peelingom z nej odstráňte vrchné mŕtve kožné bunky a šupinky. Následne naneste na pokožku hydratačné telové mlieko.

Alergia na slnko je pomerne častým zdravotným problémom, ktorého príznaky môžete minimalizovať. Privykajte pokožku na slnečné lúče. Zo začiatku vystavte pokožku slnečným lúčom len na pár minút. Čas postupne predlžujte. Ak sa behom pár dní u vás neprejavia príznaky alergie môžete sa začať opaľovať.

Pravidlá opaľovania

Aby ste sa opálili stačí stráviť na slnku cca 20 minút denne alebo párkrát do týždňa.

Používajte opaľovacie krémy s ochranným faktorom. Nemusíte sa obávať, že sa neopálite. Opaľovací krém chráni pokožku pred spálením.

Po každom opaľovaní nezabudnite pokožku hydratovať. Bežnú kozmetiku na sprchovanie vymeňte za hydratačné a výživné sprchové gély a telové mlieka.

Ak chcete získať tmavšie opálenie budete sa musieť opaľovať viac dní alebo stráviť na slnku o pár minút denne viac.

Aktívnym pohybom na slnku sa opálite rovnomernejšie. Vďaka pohybu sa lúče dostanú na všetky miesta rovnomenne čo vám zabezpečí rovnomenné opálenie bez bielych neopálených miest.

Čomu sa vyhnúť

Vyhnite sa pobytu na slnku v čase obeda (od 11:00 do 15:00). Silne slnečné žiarenie by vás len spálilo.

Miesto kúpeľu vo vani si dajte rýchlu sprchu vlažnou vodou. Príliš teplá voda pokožku vysušuje. Vyhnite sa aj šúchaniu uterákom a miesto toho len pokožku jemne osušte.

Sprchu si dajte až pár hodín po opaľovaní.

Ak sa chcete z opálenej pokožky tešiť čo najdlhšie zabudnite na peeling, ktorým by ste vrchnú, opálenú pokožku zotreli.

Scroll To Top