Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / Zima sa blíži, no nebojte sa priberania
Zima sa blíži, no nebojte sa priberania

Zima sa blíži, no nebojte sa priberania

Pred letnou dovolenkou vo veľkom riešime našu postavu a usilovne pracujeme na tom, aby sme v plavkách na pláži vyzerali čo možno najlepšie.

Chudnutie, no najmä cvičenie, nás tak láka práve v teplých dňoch, kedy stačí vybehnúť von a hýbať sa. Nepotrebujeme tak drahé náradie, ani platiť fitnescentrá. Postačuje nám tak vlastná váha a odhodlanie.

S príchodom ochladenia sa však aj naše nadšenie približuje k bodu mrazu. Ak nás k pobytu vonku neláka slniečko, cvičenie odkladáme stále viac. Aj to je dôvod, prečo vždy po zime, musíme s chudnutím začínať nanovo. Táto cesta na horskej dráhe však neprospieva ani našej psychike, ani nášmu zdraviu. Preto by sme mali urobiť maximum a naše úsilie si udržať aj v čase blížiacich sa sviatkov.

Udržujte sa vo forme aj v zime

Udržujte sa vo forme aj v zime

Porazte tento rok lenivosť a do plaviek už chudnúť nebudete. Vaše telo si predsa rešpekt, zdravú stravu aj dostatok pohybu zaslúži počas celého roka rovnako. Neuspokojte sa teda so zimným naberaním hmotnosti. Tuk, a to ani ten „vianočný“, nie je pre naše telo dobrý v žiadnom ročnom období.

Aktívny pohyb aj v zime Vám naviac nedovolí podľahnúť melanchólií a aj kratšie dni, či upršané počasie namiesto snehu Vás do depresie nedostane. Je však samozrejmé, že si v tomto prípade na zimu musíte nájsť iný druh pohybu. Exteriér tak môžete vymeniť za posilňovňu.

V zime a najmä počas Vianoc radi občas zhrešíme a zabúdame na naše predsavzatia. Niet divu, jedla je všade dosť a akosi automaticky varíme práve tie tučné a ťažké jedlá, vysmážané ryby, či majonézové šaláty. Takýto jedálniček ešte nikomu vysnívanú postavu nepriniesol, preto majte na mysli svoje zdravie. Na Vašom tanieri by malo vždy skončiť rovnaké množstvo zeleniny a ovocia. Aj na vianočné cukrovinky si teda radšej dajte pozor. Neznamená to síce, že na štedrí deň budete papať len listový šalát, ale svoje chute držte na uzde, a ak k prehreškom dôjde len občas, netrápte sa.

Pevná vôľa je však základ, majte neustále v hľadáčiku svoj cieľ a nepoľavujte za žiadnu cenu.

Scroll To Top