Free songs
Home / Komerčné články / Aké typy tapiet môžu zdobiť aj vašu stenu?

Aké typy tapiet môžu zdobiť aj vašu stenu?

Chcete vášmu interiéru dodať nový vzhľad a šmrnc, no nechcete podstupovať náročné stavebné úpravy? Obrovské zázraky dokážu urobiť aj obyčajné tapety na steny. Tie v priebehu niekoľkých minút premenia miestnosť na úplne iný priestor, ktorý vás ihneď očarí svojim pôvabom. Aké základné typy tapiet poznáme a aké sú ich výhody?

Papierové tapety – klasika za dobrý peniaz

Tradičným materiálom na výrobu tapiet je papier. Vo všeobecnosti je tento materiál veľmi rozťažný, a preto papierové tapety po navlhčení menia svoj tvar. Pred ich aplikáciou na stenu sa musí ich zadná strana natrieť lepidlom, následne je potrebné chvíľku počkať, kým papier napučí, a až potom ich môžeme nalepiť. Papierové tapety sú dostupné vo viacerých kvalitách, pričom jej mierou je zväčša hmotnosť. Vyrábajú sa z viacerých druhov stlačeného papiera, ktorý im dodáva špecifické vlastnosti, a to napríklad možnosti ich čistenia či premaľovania. Hlavnou devízou papierových tapiet je najmä ich relatívne nízka cena.

Vliesové tapety aj na prekrytie menších trhlín na stene

O niečo vyšší level kvality tapiet predstavujú vliesové tapety. Tie sú vyrobené z netkanej textílie, pričom rozličné povrchové vzory sú vytvárané polyakrylátovými farbami či PVC penou. Vďaka nim je textúra tapiet naozaj rozmanitá, a preto sú moderné tapety vyrobené z vliesu vhodné aj do honosnejších priestorov. Pri ich lepení sa lepidlom natiera samotná stena, pretože tapeta jeho pôsobením svoj tvar nemení. Vliesové tapety sú vhodné aj na prekrytie menších trhlín na stenách, sú veľmi odolné voči opotrebovaniu a v prípade opätovnej prerábky daného priestoru ich zo steny odlepíte relatívne jednoducho.

Hľadáte luxusné tapety? Potom je vašim materiálom vinyl

Azda najpevnejšie a najodolnejšie zo všetkých tapiet sú vinylové tapety. Materiálom použitým na ich výrobu je umelá hmota, ktorá sa na zadnej strane kombinuje s papierom či vliesom. Tieto tapety je možné bezproblémovo umývať, a preto sú vhodné aj na použitie v kuchyniach či kúpeľniach. Ak chcete do vašej domácnosti umiestniť naozaj luxusné tapety, potom je pre vás práve tento materiál tým správnym.

Scroll To Top