Free songs
Home / Zdravie / Zdravý životný štýl – nerobte tieto chyby
Zdravý životný štýl – nerobte tieto chyby

Zdravý životný štýl – nerobte tieto chyby

V  poslednom období je o zdravie ako také veľký záujem. Chceme sa vyhnúť všetkým chorobám, alergiám a udržať si zdravie aj do vyššieho veku. Zdravý životný štýl sa tak rozšíril a neustále získava aj nových priaznivcov.

Zdravá strava je dnes naozaj dôležitá, a to najmä ak počúvame množstvá informácií a potravinové škandály. Rovnako však aj tu platí, že nič netreba preháňať.

Žite zdravo

Žite zdravo

V obchode sa rozhodujete najmä na základe nálepky „bio“? Robíte chybu. Iste, mäso, či ovocie z takýchto zdrojov je pre naše telo zdravšie. Neobsahuje škodliviny, ako napríklad bežne dopestované ovocie, ktoré sa postrekuje aj niekoľkokrát počas svojho rastu. Dbať však treba najmä na výživovú a kalorickú hodnotu. Čokoláda, či keksíky aj s nálepkou bio, predsa len nie sú oveľa zdravšie, ako tie, ktoré kúpite bez tohto označenia. Ak ich teda máte radi, konzumujte ich s mierou.

Aj priveľká aktivita Vám však môže uškodiť. Ak zanedbávate spánok, prejaví sa to s určitosťou aj na Vás. Myslite teda na to, že náš organizmus potrebuje minimálne 7 hodín spánku denne. Neraz však aj pri zdravom životnom štýle podľahneme reklame a kúpime si nejaké tie vitamínové doplnky. Ak je však Vaša strava pestrá, poraďte sa o ich vhodnosti ako aj užívaní s odborným lekárom. Aj voľno predajný preparát Vám totiž môže skôr uškodiť ako pomôcť.

Lieky by však celkovo v zdravom životnom štýle nemali mať svoje miesto, len v prípade, že ide o skutočne nevyhnutné lieky, ktoré užívate pri konkrétnych zdravotných problémoch, a to až po porade s lekárom.

Pri takomto životnom štýle je však bežné študovať popis jednotlivých potravín. Ich obsah však neobmedzujte len na kalórie, sacharidy a tuky. Zásadný vplyv na naše zdravie má aj soľ. A práve jej vysoká konzumácia môže spôsobovať zdravotné ťažkosti.

Scroll To Top