Free songs
Home / Cestovanie / 8 dôvodov, prečo je opaľovací krém na dovolenke povinnosť
8 dôvodov, prečo je opaľovací krém na dovolenke povinnosť

8 dôvodov, prečo je opaľovací krém na dovolenke povinnosť

B líži sa leta a rozmýšľate o tom, že sa skúsite tento rok opaľovať bez opaľovacie krému? Chyba! Týchto sedem dôvodov vás presvedčí o tom, že opaľovací krém v lete skutočne potrebujete.

Nezabudnite opaľovací krém

Nezabudnite opaľovací krém

1. Ochráni vás pred škodlivým UV žiarením

Vďaka pokračujúcemu stenčovaniu ozónovej vrstvy, sme neustále vystavený zväčšujúcemu sa škodlivým účinkom slnka. Použitie opaľovacieho krému nás ochráni pred škodlivými lúčmi, ktoré ničia našu pokožku a spôsobujú kožné problémy.

2. Zabraňuje predčasnému starnutiu

Opaľovací krém zabraňuje predčasnému starnutiu a pomáha nám udržať si zdravú a mladistvú pleť. Štúdie ukázali, že ľudia mladší ako 55 rokov, ktorí používajú opaľovací krém, sa vystavujú až o 24 % menšiemu ohrozeniu, ako tí, ktorí opaľovací krém nepoužívajú.

3. Znižuje riziko rakoviny kože

Táto zásadná ochrana, ktorú vám opaľovací krém poskytne, zníži riziko tohto hrozného ochorenia. Pravdepodobnosť, že ľudia používajúci opaľovacie krémy dostanú rakovinu kože, je oveľa nižšia.

4. Ochraňuje vás pred spálením

Vyhnite sa páleniu, svrbeniu a neskôr aj horúčke. Natrite sa opaľovacím krémom a biely jogurt si dajte radšej na raňajky ako na spálené miestá.

5. Pomáha, aby vaša koža bola zdravá

Okrem toho, že vás opaľovací krém ochráni pred slnkom, taktiež dodá vašej pokožke vitamíny, vďaka ktorým bude vaša koža jemná, hebká a hlavne zdravšia.

6. Opaľovací krém poskytuje ochranu lepšiu ako oblečenie

Vždy, keď ste začínali cítiť, že začínate byť spálený, obliekli ste sa? Ale vedeli ste, že bavlnené oblečenie, narozdiel od opaľovacieho krému, vám pred škodlivými lúčmi poskytne takmer nulovú ochranu?

7. Lacný opaľovací krém vám pomôže tiež

Ak sa vám opaľovací krém zdal ako zbytočný výdavok a chceli ste radšej ušetriť, pokojne si kúpte aj lacnejší variant, ktorý vám poskytne taktiež veľmi dobrú ochranu. Za tých pár eúr sa to oplatí.

8. Opaľovací krém nemusíte po kúpaní znovu nanášať

Preč sú časy, keď vám voda opaľovací krém zmyla a vám sa už nechcelo znovu natierať. Dnes už existujú opaľovacie krémy, ktoré si nanesiete raz a nezmyje ich ani voda.

Kúpte si opaľovací krém, obetujte pár eúr z vášho dovolenkového rozpočtu a vyhnite sa zbytočným problém, ktoré vám môžu znepríjemniť nielen dovolenku ale aj celý zvyšok vášho života.

Scroll To Top