Free songs
Home / Zdravie / Chcete vyzerať mlado? Inšpirujte sa v zahraničí
Chcete vyzerať mlado? Inšpirujte sa v zahraničí

Chcete vyzerať mlado? Inšpirujte sa v zahraničí

O  tom, že niektoré národy žijú zdravšie a dlhšie netreba veľa polemizovať. Ako žena ste však určite ohúrená tým, že v niektorých štátoch akoby ženy ani nestarli. Je za tým najmä životný štýl, ale aj ich postoj k životu ako takému. Ak sa teda chcete udržať dlho fit a s mladistvou tvárou, nepodliehajte reklamám na zázračné prípravky, či dokonca plastickú chirurgiu. Inšpirujte sa priamo u žien, ktoré obdivujete.

Vyzerajte mlado

Vyzerajte mlado

Dlhovekosť je súčasťou japonského života už od nepamäti. Ľudia sa tu bežne dožívajú veku, o ktorom môžeme len snívať a pritom neležia len na posteli a nie sú odkázaní na pomoc iných. Japonci tak zostávajú vitálni aj do veľmi vysokého veku, na čo má najväčší vplyv práve ich strava. Aj ženy sa preto tešia mladistvému vzhľadu aj vo vyššom veku. Ich strava totiž zahŕňa veľké množstvo zeleniny, a to až 5 – krát viac, ako je bežné u nás v Európe, a v jedálničku nesmú chýbať ani plody mora a čerstvé ryby, ktoré neraz ani tepelne neupravujú.

Aj napriek zhonu a pracovnému vyťaženiu nepoznajú toľko stresu ako my. Nájdu si teda čas aj na svoje koníčky a užívajú si život a chodia na výlety. Aj samotné jedlo sa tak stáva udalosťou, ktorú si jednoducho vedia vychutnať. Ideálom krásy je naviac biela pokožka, takže sa pred slnkom starostlivo chránia a tým sa prirodzene vyhnú zbytočným vráskam.

O niečo bližšie nám sú napríklad talianske ženy. Aj ony vyzerajú výborne aj vo vyššom veku, čo je spôsobené taktiež stravou, ale aj životným štýlom a prístupom k životu samotnému. Bez siesty sa teda nezaobídu, v jedle nie sú veľmi prieberčivé a okrem zeleniny, či chudého mäsa, rady siahnu aj po maškrtách. V kuchyni však nechýba kvalitný olivový olej, ani pohár ľahkého vína. Tieto ženy milujú pohyb, rady nakupujú a investujú najmä do svojej koruny krásy. Život však berú s ľahkosťou, a tak stres takmer nepoznajú.

Francúzsky šarm je na svete skutočne jedinečný. Tieto ženy sa jednoducho asi narodia so zmyslom pre módu, a aj keď vyzerá, že veľa času pred šatníkom nestrávili, predsa sú elegantné za každých okolností.

V ich jedálničku však taktiež nájdeme veľa zeleniny, aj plodov mora. Nerobia si ťažkú hlavu z kalórií, no všetko len akoby ochutnávali, kým my si rady naložíme naozaj plný tanier. Jedlo je tak pre ne príjemnou udalosťou, ktorú si treba náležite užiť a vychutnať. Netrápia sa kalóriami, veď vďaka pohybu, a to najmä chôdzi, všetko spália. Samozrejme si dávajú záležať aj na svojom zovňajšku a návštevy kaderníkov a kozmetičiek sú nutnosťou.

Scroll To Top