Free songs
Home / Cestovanie / Spoznajte krásy Slovenska
Spoznajte krásy Slovenska

Spoznajte krásy Slovenska

Doma máme veľké poklady, ako ich však majú objaviť zahraniční turisti, keď ich sami nepoznáme? Cestujeme radšej do zahraničia, pričom okrem mora máme naozaj všetko aj doma. Dá sa tu dopriať turistika, poznávacie zájazdy, obdivovať historické pamiatky, prírodné úkazy, ochutnávať jedlo a nápoje svetovej kvality, vyblázniť sa vo vodných parkoch alebo zrelaxovať v kúpeľoch či termálnych kúpaliskách. Veď ich máme toľko! Sme v podstate minerálna veľmoc! Kvalitný relaxačný pobyt na Slovensku si užijete v približne dvadsiatke kúpeľných miest a ďalších wellness strediskách. 

Tatra Mountains in Slovakia Lomnicky stit slovakia ** Note: Soft Focus at 100%, best at smaller sizes

Tatra Mountains in Slovakia Lomnicky stit slovakia
** Note: Soft Focus at 100%, best at smaller sizes

Objavujte naše kúpele nielen na víkendovom pobyte

Slováci, aj keď zvyknú stráviť dovolenku doma, zvyčajne je to len na víkend. Ak však máte v danej oblasti čo objavovať, prečo týždeň pri mori nevymeniť za Slovensko? Týmto krátke dovolenky v žiadnom prípade neodpisujeme. Práve naopak, tiež sme ich veľkými vyznávačmi. Máme však tip, ako spojiť jedno aj druhé. Spravte si dovolenku na nejakom čarovnom mieste v rámci Slovenska, ale ubytujte sa po pár dňoch inde. Úžasným začiatkom môžu byť Tatry a oblasť Spiša alebo Liptova. Sú doslova čarovné a stráviť tam len dve noci by bol hriech. Obzvlášť, ak ste zo západu a netušíte, kedy sa môžete do týchto regiónov vrátiť znovu. Skúste to tak, ako sme si na to zvykli už my. Na kvalitnom zľavovom portáli, ktorý sa venuje pobytom u nás, si kúpte napríklad krásny víkendový pobyt pre dvoch v Tatrách. Keď si ho do sýtosti užijete, vydáte sa ďalej. Cestu máte dopredu naplánovanú a vďaka ďalšiemu skvelému zľavovému kupónu už máte rezerváciu v niektorom z kúpeľných miest. Fantastický pobyt v kúpeľoch nasleduje hneď po zdolávaní hôr, takže relax vo wellnesse je akurát na vyčerpané telo. Zregenerovaní môžete následne sadnúť do auta a prezrieť si Spiš – podmanivú Levoču a Spišský hrad zvládate aj v priebehu dňa a je to zážitok na celý život.

Fantastic mountain lake in National Park High Tatra. Dramatic scenery. Strbske pleso, Slovakia, Europe. Beauty world. Retro style filter. Instagram toning effect.

Fantastic mountain lake in National Park High Tatra. Dramatic scenery. Strbske pleso, Slovakia, Europe. Beauty world. Retro style filter. Instagram toning effect.

Kúpeľný pobyt v termálnej vode v Bešeňovej na záver

No a cestou späť si dajte aspoň jednu noc opäť vo vodnom svete. Termálne kúpalisko Bešeňová leží uprostred Liptova a pôvodne z liečebnej pokojnej vody sa premenilo na vodný park s množstvom atrakcií. A vôbec to nie je na škodu! Stále tu nájdete pokoj a liečivé bazény, môžete sa však aj vyšantiť a následne si vychutnať wellness počas pobytu v niektorom z miestnych hotelov.

Majestátne Tatry, historický Spiš a pokojný Liptov jedným ťahom! Tri regióny za týždeň s úsmevom na perách. Takto sa dá cestovať so zľavovými portálmi. Nakombinujete si s nimi vašu slovenskú dovolenku snov a krásne ušetríte. Navyše, zakaždým spíte inde a môžete tak s čistým svedomím hodnotiť a porovnávať to naše povestné pohostinstvo, alebo zistiť, či ho viac vystihuje nepríjemnosť a odmeranosť, ako sa to v posledných rokoch traduje. Z našej skúsenosti veríme, že nie a že zažijete dovolenku na úrovni.

Scroll To Top