Free songs
Home / Zdravie / Ako bojovať s únavou?
Ako bojovať s únavou?

Ako bojovať s únavou?

Niekedy jej nevieme zabrániť. Niekedy prichádza tak nečakane, že nestihneme pripraviť svoj organizmus na jej návštevu. Ako zatočiť s nepríjemnou únavou v týchto chladných dňoch? Dá sa to vôbec nejako? Nemáte počítať s tým, že vaša nálada bude pod bod mrazu? Skúste s únavou zatočiť tak, že sa budete riadiť aspoň niektorými z našich rád. Poďme teda na to.

shutterstock_247427428

Pite často čaj s citrónom

Čaj s citrónom má neuveriteľnú moc. A hlavne v tom prípade, keď sa jedná o bylinkový čaj. Citrón sa dá konzumovať aj celý. Samozrejme akonáhle ho nepestujete doma a kupujete ho z obchodu, mali by ste si ho dôkladne očistiť. V šupke citrónov ale aj v jej dužine sa ukrýva množstvo vitamínov ( najmä vitamín C). Čajík vás príjemne zahreje. Citrón odoženie únavu a zabráni chrípke a prechladnutiu.

Skúste si spraviť detox

V tomto zimnom období sa vo vašom tele pohybuje veľké množstvo toxínov a škodlivých látok. Ako ich raz a navždy vyhnať zo svojho organizmu? Skúste si spraviť detox. Vynechajte nezdravé jedlá a skúste sa zamerať na papanie zeleniny a ovocia. Ťažké jedlá zažeňte a vychutnávajte si zdravo pripravené jedlá. Zdravé jedlá vás zbavia únavy. Ani sa nenazdáte a uvidíte, že na regeneráciu každé ráno nebudete potrebovať liter kávy. Bude vám stačiť čerstvý kaleráb, jabĺčko alebo mandarínka.

Skúste viac jedávať jogurty

Jogurty bojujú s únavou naozaj geniálne. Vďaka probiotikám, ktoré obsahujú, vás dokážu nakopnúť do celého dňa. Nechcete sa cítiť v práci unavený? Vynechajte párky v rožku z fastfoodov a radšej si pribaľte na desiatu jogurt ( najlepšie biely, ale nemusí to byť vždy biely). Probiotiká sú baktérie, ktoré pomáhajú telu udržiavať zdravý tráviaci systém. Pre tých, ktorý majú pokazený žalúdok, je to ideálna desiata.

Scroll To Top