Free songs
Home / Úspech a podnikanie / Aké pracovné odvetvie je najviac preferované u mladých ľudí a ako to je naozaj s prácou na Slovensku?
Aké pracovné odvetvie je najviac preferované u mladých ľudí a ako to je naozaj s prácou na Slovensku?

Aké pracovné odvetvie je najviac preferované u mladých ľudí a ako to je naozaj s prácou na Slovensku?

Aj keď Úrady práce sú preplnené nezamestnanými absolventami vysokých škôl, aj tak sa mnohým podarí nájsť prácu na vysnívanej pozícii hneď po škole. Mnoho našich čitateľov však poburuje veľký počet absolventov vysokých škôl, ktorí nemajú takmer žiadne skúsenosti. Nevedia sa zaradiť do pracovného života a mzda, ktorá im je ponúkaná, ich demotivuje. Veď čo by nie. Dobre vieme, že pracovné ohodnotenie býva častokrát neadekvátne, ale aj tak, povedzme si, nie je dobré pracovať nejakú krátku dobu aj za minimálne pracovné ohodnotenie? Sedieť doma na zadku žiadnemu ( nielen) mladému človeku nepomohlo.

Preferované pracovné odvetvie

Preferované pracovné odvetvie

Prečo je však nemalý počet mladých ľudí pohodlný a nezamestnaný? Dobrá otázka a žiadna odpoveď. Skúste sa nad tým zamyslieť. Čo by pomohlo slovenskému pracovnému trhu? Aké pracovné odvetvie láka mladých ľudí a ako je to vlastne s prácou na Slovensku?

Čo by pomohlo slovenskému pracovnému trhu a ako je to s prácou na Slovensku?

Slovenskému pracovnému trhu by pomohlo podporiť viac malých drobnopodnikateľov ako veľkých zahraničných investorov. Prečo? Pretože práve v drobných podnikateľoch môžeme vidieť  potenciálne lepšiu budúcnosť. Čoraz viac sa stávame ako štát závislí od dovozu. Prečo by sme sa nemali viac zamerať na domácu produkciu?

S prácou na Slovensku to nie je vôbec ružové. Počet vysokoškolsky vzdelaných ľudí stúpa. Je však potrebné toľko vysokoškolsky vzdelaných ľudí, keď im aj tak málokedy býva vysoká škola prospešná? Otázka na zamyslenie, na ktorú si každý z vás odpovie. Škola nám niekedy nedá toľko vedomostí. Základom je samoštúdium.

V akých pracovných odvetviach by chceli pracovať mladí ľudia?

Najviac lákavé pracovné odvetvie, po ktorom pasie mnoho mladých ľudí, je odvetvie informačných technológii. Kedysi odvetvie, ktoré bolo veľkou neznámou. V dnešnej dobe čoraz viac napreduje. Veľkým lákadlom pre mladých ľudí je práve väčšie pracovné ohodnotenie ( väčšia mzda). Počítače riadia súčasnú spoločnosť. Skúste sa však zamyslieť nad otázkami: Je práca v oblastí informačných technológií naozaj jediným spôsobom, ako prísť k dobrej finančnej čiastke? Dokáže nás len práca v oblasti informačných technológii uživiť?

Scroll To Top