Free songs
Home / Zdravie / Prírodné „lieky“ na chrípku
Prírodné „lieky“ na chrípku

Prírodné „lieky“ na chrípku

Farmaceutický priemysel odjakživa ťaží z predaja rôznych liekov ľudom, ktorí liečivá často ani nepotrebujú a vystačili by si na svoje „neduhy“ aj s prírodnou liečbou. Už aj na bežné prechladnutie, ktoré by sme mohli zvládnuť prírodnou cestou, si vystojíme radu v lekárni a tlačíme sa rôznymi syntetickými liečivami s nádejou, že sa z choroby dostaneme rýchlo. Málokto si vôbec prečíta príbalový leták, kde sa píše o nežiadúcich účinkoch liečiv. Nebuďte potom prekvapení, keď sa Vám po ich požití točí hlava, je Vám na zvracanie, či trpíte inými vedľajšími účinkami.

Ovocné a zeleninové džúsy

Ovocné a zeleninové džúsy

Naši starí rodičia a hlavne prarodičia veľmi dobre vedeli, aká je sila prírodnej medicíny. Aké priaznivé účinky má na náš organizmus obyčajná cibuľa, cesnak, či med. Nikdy netrpeli civilizačnými ochoreniami a na každú chorobu mali liek. No nekupovali si ho v lekárni, ale si ho pripravili doba, pomocou čisto prírodných ingrediencií.

Keďže chrípka je vírusové ochorenie, často stačí, aby vo Vašej blízkosti niekto zakašľal, či kýchol, alebo sa dotkol predmetov, ktoré sú verejne používané a chrípka môže byť Vaša. Chrípka sa najskôr prejavuje typickými bolesťami hlavy a končatín. Môže sa pridružiť aj zimnica a zvýšená teplota, únava a celková vyčerpanosť. Neskôr sa objaví nádcha s kašľom a môže Vás bolieť aj hrdlo.

Aké sú najlepšie prírodné recepty na zvládnutie chrípky, teda najviac rozšíreného ochorenia v tomto zimnom období? Základom je dostatočný pitný režim vo forme rôznych bylinkových nápojov a ovocných štiav. Najlepšie čaje pri chrípke sú lipový, mätový a medovkový. Na kašeľ najlepšie zaberá cibuľový sirup, ktorý si pripravíte nakrájaním jednej veľkej cibule a jej zaliatím medom. Tento sirup potom podávajte po lyžičke niekoľkokrát denne. Dôležitý je aj dostatočný prísun vitamínu C.

Ten telu dodáme konzumáciou čerstvého ovocia a pridaním citróna do každého nápoja, ktorý v čase chrípky pijeme. Počas liečby sa snažme vyhnúť sladkostiam a mliečnym výrobkom, ktoré sú hlienotvorné a radšej uprednostníme čerstvú zeleninu, slepačí vývar a kyslú kapustu. Uvidíte, že vďaka týmto prírodným liekom a za prísneho dodržiavania pitného režimu sa Vám podarí zvládnuť chrípku rýchlo a účinne.

Scroll To Top