Free songs
Home / Komerčné články / Žalúzie alebo radšej rolety?
Žalúzie alebo radšej rolety?

Žalúzie alebo radšej rolety?

Rozhodnúť sa, či si do svojho bytu zaobstarať žalúzie alebo rolety nie je až také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Váš výber prirodzene závisí od viacerých faktorov. Ako žalúzie, tak aj rolety majú svoje výhody aj nevýhody. Prečo zvoliť žalúzie alebo uprednostniť radšej rolety ? Skúsme sa teda na to spolu pozrieť, čo je pre Vás výhodnejšie a prečo.

Čo sa týka estetiky, tak v tomto prípade rozhodne vedú modernejšie žalúzie. Ak si žalúzie trošku povytiahnete, alebo len pootočíte, tak aby ste videli von, vyzerajú z vnútornej aj z vonkajšej strany esteticky a nepôsobia rušivo. V minulosti mali rolety klasické pružinové ovládanie. To je v súčasnosti už prekonané a nahradené komfortným „klik systémom“. Roletu si tak môžete ako stiahnuť, tak aj vytiahnuť do Vami preferovanej polohy.

shutterstock_186584324

Odhliadnuc od vzhľadu je dobré povedať, že veľkou výhodou roliet oproti žalúziami je, že tlmia zvuk prichádzajúci z ulice. Naviac, ak máme doma malé dieťa, alebo manžela, ktorý pracuje na smeny, tak mu lepšie navodíme pocit spánku vďaka roletám, ktoré keď úplne stiahneme, tak dosiahneme ideálnu tmu. Rolety preto ocenia najmä ľudia, ktorým nielen cez deň, ale napríklad aj v noci vadí prenikajúce svetlo z pouličných lámp, či mesiac v splne. Žalúzie Vám nikdy nevytvoria takú tmu a odhlučnenie ako tradičné rolety.

Výber žalúzií aj roliet je v dnešnej dobe pomerne veľký. Ich kvalita či dizajn sú rôzne. Všetko závisí od Vašich finančných možností, teda koľko ste ochotní do roliet, či žalúzií investovať. Ak chcete najvyššiu kvalitu, tak si musíte priplatiť. No ak sa rozhodnete nakupovať online a využijete akcie overených e-shopov, tak za veľmi kvalitné rolety, či žalúzie zaplatíte podstatne menej ako v kamennom obchode. Urobte si marketing a možno zistíte, že najlacnejšie rolety a žalúzie, v pomere kvalita-cena nájdete práve TU.

Scroll To Top