Free songs
Home / Komerčné články / Starý dom a jeho hodnota
Starý dom a jeho hodnota

Starý dom a jeho hodnota

Poznáte to. Dlhé roky si hovoríte, že by to ešte mohlo nejaký ten mesiac vydržať a výmenu okien stále odkladáte. No donekonečna sa to ale nedá. Hlavne, keď Vám už okná ani poriadne netesnia. Ak ste ich naviac ešte nikdy nemenili a máte pôvodné po predchádzajúcich majiteľoch, tak je najvyšší čas na ich okamžitú výmenu. V prípade, že vlastníte stále klasické drevené, o ktoré sa už postaral nielen zub času, ale aj červotoč, tak už rozhodne neváhajte ani minútu.

Najmä starší dôchodcovia často nemyslia na to, že keď budú nevládni, tak budú nevyhnutne potrebovať pomoc svojich detí, prípadne iných príbuzných. Niektorí sú možno rozhodnutí svoj domček predať a starobu prežiť v domove pre seniorov. Akokoľvek hodnota Vášho domu je závislá hlavne na tom, v akej kondícii je. Ak ste do neho roky neinvestovali, tak sa nemôžete diviť, že Vám ho ocenia na čiastku, ktorá sa Vám bude zdať extrémne nízka oproti tomu, čo ste očakávali. No ak máte dom zvnútra, či zvonku zatečený, nemáte vymenené okná a namiesto plávajúcej podlahy vybité kachličky, tak cena, ktorá Vám za Váš dom bol vypočítaná, je pravdepodobne adekvátna.

shutterstock_126432833

V prípade, že očakávate, že sa do Vášho domčeka nasťahuje nejaký člen rodiny a postará sa o Vás, tak skúste porozmýšľať, pokiaľ Vám to finančná situácia dovoľuje nad tým, ako ho trošku opraviť, či zmodernizovať. V dnešnej dobe, kedy má každá druhá domácnosť svoj byt zrenovovaný a zmodernizovaný, tak bude Váš syn, či dcéra veľmi zvažovať, či sa do Vášho starého hoc aj rodinného domčeka s celou rodinou presťahuje a postará sa tam o Vás. Pravdepodobne bude skôr zvažovať, či dom nepredať a nenasťahovať Vás do svojho trojizbového bytu. No a pre človeka, ktorý celý život prežil na dome, môže byť táto zmena fatálna.

Napríklad už len obyčajná výmena Vašich starých okien za plastové môže byť prvým krokom ako Váš domček trošku zrenovovať. Či už si vyberiete plastové okná Salamander, alebo iné, tak je dobré, aby ste si vybrali firmu, ktorá Vám zabezpečí aj domontáž starých a montáž nových okien.

Scroll To Top