Free songs
Home / Komerčné články / Jar a blížiace sa veľkonočné sviatky
Jar a blížiace sa veľkonočné sviatky

Jar a blížiace sa veľkonočné sviatky

Zima sa už pomaly lúči a vyzerá to tak, že z našich končín nadobro odchádza. Hoci deti si tento rok sneh veľmi neužili a zimné radovánky vo forme stavania snehuliakov, guľovania, sánkovačiek, či lyžovačiek boli možné len v posledných týždňoch, napriek tomu sa už všetci začíname tešiť na jar.

Jarné slnko je síce ešte zubaté, no teploty v marci často dosahujú už príjemných desať stupňov, kedy zimné bundy začíname pomaly zhadzovať. Vyteplené čižmy už tiež vymieňame za prechodné topánky a tešíme sa na prvé jarné prechádzky. Práve na jar môžeme vidieť ako život v meste pomaly ožíva. Ihriská, ktoré celú zimu zívali prázdnotou sa postupne zapĺňajú a deti namiesto priamej cesty zo školy domov často zablúdia na detské ihrisko, kde sa hrajú až do zotmenia. V mestských parkoch môžete stretnúť na spoločných prechádzkach ľudí všetkých vekových kategórií.

shutterstock_154165469

Deti sa po jarných prázdninách môžu tešiť na ďalšie. Tie prichádzajú už v marci spolu s Veľkonočnými sviatkami. Chlapci sa tešia ako svojimi novými korbáčmi vyšibú dievčatá, ktoré im za to dajú vždy nejakú dobrotu. Niektorí šikovnejší mládenci si dokážu korbáče upliesť sami. Iní sa zase spoliehajú, že si nejaké kúpia. Veľmi dobrou príležitosťou na kúpu korbáčov sú veľkonočné trhy alebo jarmoky. Na tých môžete nájsť okrem iných tradičných slovenských výrobkov aj krásne korbáče. Nie také obyčajné, ktoré môžete kúpiť aj v hypermarketoch. Tieto Vám aj niečo vydržia.

Predajcovia tradičných slovenských výrobkov vždy v tomto období zháňajú predajné stany, kde by svoj tovar mohli vystavovať. Niektorí majú klasické promo stany iný väčší predajný stan. Závisí to od množstva a druhu ponúkaného sortimentu. Niektorým postačí menší stánok, iní potrebujú veľký stan. V jarmočných stánkoch nikdy nechýbajú veľkonočné kraslice, či zdobené medovníky.

S prichádzajúcim slniečkom sa všetci tešíme ako vyrazíme na prvé jarné prechádzky a navštívime jarmok, kde sa máme možnosť stretnúť so známymi a pri varenom vínku sa porozprávať a nasať veľkonočnú atmosféru.

Scroll To Top