Free songs
Home / Zdravie / Choroby / Ako sa zbaviť nachladnutia
Ako sa zbaviť nachladnutia

Ako sa zbaviť nachladnutia

V zimnom období veľa ľudí často trpí ochoreniami dýchacích ciest a sezónnym nachladnutím. Istá skupinka ľudí, ktorí sú „alergickí na chlad“ trpia nádchami a kýchajú už pri miernejšom ochladení. No vďaka posledným zimám, ktoré bývajú často bez snehu a so stupňami nad 0°C, majú bacilky raj na zemi. Nádchami spojenými s chrípkou potom trpí značná časť našej populácie.

Niekto už pri prvých príznakoch nachladnutia siaha po rôznych syntetických liekoch a uteká do lekárne, aby si urobil zásoby. Veľké percento ľudí však už veľmi dobre vie, že najlepšími liekmi pri nachladnutí sú tie prírodné. Na obyčajnú nádchu Vám určite nezaberú antibiotiká. Akurát si nimi môžete narušiť, prípadne úplne zlikvidovať prirodzenú črevnú mikroflóru a ešte si svoj zdravotný stav zhoršiť.

Zbavte sa prechladnutia

Zbavte sa prechladnutia

 

Najlepšie pri nachladnutí je nadopovať sa vitamínom C a zabezpečiť si dostatočný príjem tekutín. Ideálne je si pripraviť rôzne ovocno-zeleninové šťavy doma. Vhodná je kombinácia jablko, cvikla, mrka a citrón. Z bylinkových čajov preferujeme lipový a mätový. Najlepším je však zázvorový čaj pripravený z čerstvého zázvoru, do ktorého si môžeme hodiť aj koliesko citrónu. Je to poriadny „ekrazit“, ktorý Vám dýchacie cesty poriadne prečistí.

Overeným prírodným liekom na nádchu je určite cibuľa. Snažíme sa ju neobmedzene pridávať do všetkých jedál. Na raňajky si pripravíme cibuľovú praženicu, na obed si z nej spravíme mäsovo-cibuľové fašírky a na večeru si cibuľku nakrájame na chlieb s maslom. Môžeme si z nej pripraviť aj cibuľový sirup s medom. Veľmi dobrý pri nachladnutí je aj cesnak. Ten si môžeme napríklad natrieť na topinku a samozrejme ho podľa chuti pridávame do pripravovaného jedla.

Zásadou číslo jedna počas chrípkového obdobia je, sa snažiť čo najviac vyhýbať spoločnosti a rôznym spoločenských akciám, kde je veľká koncentrácia ľudí a s tým spojené aj vyššie riziko nakazenia sa.

Scroll To Top