Free songs
Home / Sex a vzťahy / Prečo niekedy ostávame vo vzťahu, ktorý nás nenapĺňa?
Prečo niekedy ostávame vo vzťahu, ktorý nás nenapĺňa?

Prečo niekedy ostávame vo vzťahu, ktorý nás nenapĺňa?

Ešte teraz si búchate hlavu o stenu, ako ste toto všetko mohli vydržať? Bohužiaľ, aj s takýmito situáciami sa mnohí z nás už stretli – boli vo vzťahu, ktorý bol už dávno nefunkčný, nikam nenapredoval a zbytočne vyčerpával. Prečo teda niekedy ostávame vo vzťahu, ktorý nás nenapĺňa? Budete prekvapení, prečo.

Sme pohodlný

Jednoducho sa nám nechce prejsť si opäť procesom randenia a hľadania iného partnera. Dokážeme sa zmieriť aj s nefunkčným vzťahom, len aby sme si tento proces nemuseli znova zopakovať.

Strach, že si nikoho nedokážeme nájsť

Niekedy hľadanie nového partnera vyžaduje byť aj niekoľko rokov single, čo v nás vyvoláva strach. Obávame sa toho, že si nebudeme môcť nájsť ideálneho partnera/ partnerku a budeme sa snažiť urobiť hocičo, len aby sme neboli stále bez partnera/ partnerky, čo samozrejme nie je dvakrát najlepšie riešenie.

Lebo popierame, že partner/ partnerka má chyby a snažíme sa ich prehliadať

Aj keď si uvedomujeme, že niečo vo vzťahu nie je v poriadku, dúfame, že tieto problémy sa onedlho stratia. Ak si dobre uvedomujete, že partner/ partnerka má nejaké chyby, ale všemožne sa presviedčate, že to po čase prejde, mali by ste si uvedomiť, že tento vzťah nemá žiadnu budúcnosť.

Scroll To Top