Free songs
Home / Zdravie / Pitný režim a stravovanie cez letné mesiace
Pitný režim a stravovanie cez letné mesiace

Pitný režim a stravovanie cez letné mesiace

Leto je charakteristické vysokými teplotami, ktoré neutíchajú ani v nočných hodinách. Sem- tam sa stane, že prebdíme celú noc, nedokážeme dýchať a nie to sa ešte pokúsiť spať. Ako by sme sa ale mali cez letné mesiace stravovať a čo všetko by sme mali, resp. nemali piť?

Zdravá strava

Mali by sme jesť pravidelnejšie, zdravšie a menšie porcie

Denne sa odporúča zjesť päť menších porcií, ktoré vás dostatočne nasýtia. Cez letné mesiace nezabúdajte zahŕňať do svojho jedálnička čerstvé ovocie a zeleninu. Skúste si sem-tam namiesto ryže a zemiakov spraviť zeleninový šalát, poprípade kuskus. Odporúčame konzumovať najmä melón. Neobávajte sa toho, že budete hladní. Cez veľké horúčavy si vaše telo bude pýtať najmä tekutiny a ľahšiu stravu, v tomto prípade spomínanú zeleninu a ovocie.

Mali by sme piť veľa tekutín

Okrem toho, že budete pravidelnejšie jesť a nebudete vynechávať raňajky, vždy ráno, ale aj počas dňa si doprajte dostatočné množstvo tekutín. Tekutiny, ktoré budete piť, by nemali byť ani príliš ľadové, ale zase ani príliš teplé. Cez letné mesiace si doprajte pokojne aj štyri a viac litrov tekutín. Nezabúdajte však, že kombinácia alkoholu a slnka nie je cez leto tá najlepšia. Dávajte si preto pozor a snažte sa vyhýbať alkoholu. Prospeje to aj vašej postave.

Scroll To Top