Free songs
Home / Komerčné články / Aký spôsob cestovania je pre Španielsko najvhodnejší
Aký spôsob cestovania je pre Španielsko najvhodnejší

Aký spôsob cestovania je pre Španielsko najvhodnejší

Cestovanie je dnes veľmi  obľúbené a ľudia si nevyberajú len na základe ponúk v cestovných kanceláriách. Najmä do exotických krajín sa rozhodnú vycestovať na vlastnú zodpovednosť. Samozrejme, že aj to je jeden zo spôsobov cestovania, no v takomto prípade je dôležité byť viac v strehu. Pokiaľ sa nebudeme zaoberať bezpečnostnou situáciou, mohli by sme si povedať, ktoré spôsoby prepravy môžeme využiť v obľúbenej destinácií dovolenkárov.

Cestovanie po Španielsku

Cestovanie po Španielsku

Nezabudnite na kvalitnú výbavu dovolenkára

Na výber dovolenky si nechajte dostatok času. Pokiaľ je to v spolupráci s cestovnou kanceláriou, nemusíte sa o všetko starať len vy, no zasa musíte počítať s tým, že sprostredkovanie zájazdu a konkrétnej dovolenky si vyžaduje určité náklady.

Pokiaľ si nebudete istí svojím ubytovaním pred odchodom z domu, nezabudnite sa poistiť a zvoliť si správnu batožinu. Znamená to, dostatok pohodlného oblečenia, vhodné topánky a poprípade si môžete vziať dámske tričko s potlačou, ktoré dodá celej dovolenke letný šmrnc.

Voľba destinácie je základ

Pokiaľ sa vyberiete do cudzieho sveta na vlastnú zodpovednosť a nemáte k dispozícií služby delegáta, mohli by ste využiť rôzne druhy prepravy v konkrétnej destinácii. Takmer všetky  vám budú po ruke, ak si vyberiete letné Španielsko.

Je to krajina, ktorá disponuje pomerne hustou a kvalitnou cestnou infraštruktúrou, ktorá je vybavená tými najlepšími službami. Dokonca sa tvrdí, že zo všetkých európskych krajín  je práve Španielsko na tom naozaj dobre, vďaka technologickému pokroku.

Preprava autom

Odhadom by sa dalo povedať, že cestná premávka v tejto krajine je dlhá asi 166 000 km, z toho je to celková dĺžka diaľnic 14 262 km. Samozrejme, že aj tu sú spoplatnené úseky, ktoré sa označujú (autopista de paje) a bez poplatku (autopista libre).

Vlakom alebo autobusom

Vlak je v Španielsku drahší než autobusová doprava, ale pohodlie, ktoré v ňom budete mať sa asi nedá vynahradiť. Pri vlakoch je najdôležitejšie označenie a ich rozdelenie do skupín  na krátke, stredné a dlhé vzdialenosti.

  • krátke vzdialenosti – vlaky (cercanías), ktoré operujú v jednotlivom meste do 100 km
  • stredné vzdialenosti – spájajú jednotlivé mestá v konkrétnom regióne (regionales), najlacnejší variant
  • dlhé vzdialenosti – dosahujú rýchlosť až 300 km /h, tu je cena najvyššia (AVE označenie vlakov)

Lodná doprava

Najviac sa využíva na prepravu medzi jednotlivými ostrovmi a pevninami a výhodná je pre cestujúcich, ktorí majú väčšiu batožinu a dokonca aj svoje auto. Ktorýkoľvek zo spôsobov spomínanej prepravy je vám plne k dispozícii, len si pre istotu nezabudnite zaobstarať mapu a funkčnú navigáciu v mobile.

Scroll To Top