Free songs
Home / Bývanie / Interiér / 3 užitočné rady, ako sa dobre vyspať počas tropických horúčav
3 užitočné rady, ako sa dobre vyspať počas tropických horúčav

3 užitočné rady, ako sa dobre vyspať počas tropických horúčav

Nielen cez deň, ale aj cez noc teploty výrazne neklesajú. Hľadáme spôsob, ako si interiér domácnosti ochladiť, ale jediné, čo nás napadne, je ventilátor. Ten však nie je najideálnejší vzhľadom na to, že nám môže spôsobiť nádchu a problémy s krčnou chrbticou. Keď si však vezmete naše užitočné rady k srdcu, určite sa lepšie vyspíte.

1. V žiadnom prípade neotvárajte okno cez deň

Aj keby je vzduch vydýchaný, určite neotvárajte okná v izbách. Vpustíte dovnútra horúci vzduch a tým miestnosť len ešte viac prehrejete. Najmä v spálni si počas horúceho dňa nechávajte okná úplne zatvorené. Ani mikrovetranie nie je v tomto prípade povolené.

2. Vždy ráno zaťahujte žalúzie proti slnku

Aby ste sa dokázali počas horúcich letných dní vyspať, myslite na to, že ráno potom ako vyvetráte, musíte zastrieť všetky žalúzia. Ak máte rolety, pokojne zastrite aj tie. Tie zadržia podstatne viac slnečných lúčov ako klasické žalúzie.

3. Paplóny vymeňte za obliečky

Ak sa cez noc potíte aj keď máte nočnú košeľu, skúste si paplón vyzliecť a prikryte sa vyzlečenými obliečkami. Tieto obliečky však musia byť výhradne len z bavlny, poprípade zo saténu, o ktorom je veľmi dobre známe, že chladí.

Scroll To Top