Free songs
Home / Zdravie / Naštartujte svoje zdravie
Naštartujte svoje zdravie

Naštartujte svoje zdravie

Je tu jeseň a s blížiacou sa zimou asi všetci okolo Vás len smrkajú a odkašliavajú. Naše zdravie tak čaká najťažšie obdobie v roku, preto by sme mu mali pomôcť zvládnuť ho aj bez akýchkoľvek chorôb a viróz. Nemusíte predsa každý rok len sedieť a čakať, kedy Vás skolí chrípka, či prechladnutie. Treba len posilniť svoju imunitu a hneď sa budete cítiť lepšie. O otužovaní, kope ovocia a zeleniny v našom jedálničku ste už iste počuli aj Vy, no na to, či túto sezónu nebudete PN má veľký vplyv aj naša nálada.

Naštartujte svoje zdravie

Naštartujte svoje zdravie

Neberte teda nič príliš vážne a hoďte stres za hlavu. Postačia Vám na to drobné kroky, vďaka ktorým zlepšíte kvalitu svojho zdravia. Aby ste sa cítila zdravá predsa neznamená, že musíte držať striktné diéty. Je to o Vašom vnútornom pocite pohody. Ten si môžete vylepšovať hoci aj každý deň a nemusíte sa pritom ani veľmi obmedzovať.

Najviac si iste oddýchnete, ak si len tak posedíte, no s tým môžete spojiť aj pitie kávy. Táto naša neresť totiž môže mať pre naše telo aj blahodarný účinok, a to najmä vtedy, ak jej pitie spojíte aj s príjemným ničnerobením.

Na našu únavu, no aj oslabený imunitný systém, má vplyv aj to, čo a ako konzumujeme. Jedlo na našom tanieri však nemôže vždy predstavovať len zeleninu a ovocie, no ak sa neviete vzdať ani nezdravých jedál, jedzte menšie porcie častejšie. Zabudnete tak na prejedanie sa, a vždy sa tak budete cítiť sýta. Týmto spôsobom môžete časom aj schudnúť, no pre rýchlejší a najmä trvalejší efekt sa cvičeniu nevyhnete.

Naše zdravie, ale aj kondíciu nemožno posudzovať len podľa našej hmotnosti. Pri diétach je práve tá smerodajná, no strata tuku o Vašom skutočnom zdravotnom stave nevypovedá nič. Ak teda nechcete len schudnúť, ale naozaj vyzerať aj lepšie, či zmenšiť svoju konfekčnú veľkosť, bez športu to nepôjde. Smerodajný by však mal zostať pohľad do zrkadla a nie na váhu. Ak totiž začnete naberať svalovú hmotu, Vaša hmotnosť porastie. Tuk je totiž ľahší, no zaberá viac miesta nielen na Vašom zadku, či stehnách.

Cvičenie teda prospieva, a to aj vtedy ak ste unavená. Ak si zacvičíte, rozprúdite krv a hneď pocítite prílev energie. Zabudnite teda na energetické nápoje. Tie fungujú dočasne, no obsahujú veľa kalórií, čo sa s Vašou snahou stratiť tukové záhyby rozhodne nezhoduje.

Aby ste v blížiacom sa chladnom počasí, neboli neustále choré, zahoďte antibakteriálne mydlo. To sa v poslednej dobe stalo veľmi obľúbeným, no paradoxne ak sa Vaše telo nedostáva do pravidelného kontaktu s bacilmi a vírusmi, nevie sa samo brániť. Hygiena je samozrejme dôležitá, no netreba to preháňať a postačí Vám aj obyčajné mydlo.

Scroll To Top