Free songs
Home / Zdravie / Chemický priemysel verzus príroda
Chemický priemysel verzus príroda

Chemický priemysel verzus príroda

Naši predkovia jedli zväčša len to, čo si sami dopestovali alebo dochovali. Mali teda istotu, že je to zdravé a chemicky neošetrené. No práve takéto produkty a plody sú dnes už súčasťou nášho jedálnička oveľa častejšie, ako si možno myslíte.

Práve chemický priemysel vo veľkej miere zasahuje do toho potravinárskeho, preto by sme mali konzumovať najmä vlastné ovocie a zeleninu, alebo dbať na zloženie kupovaných potravín. Postupne už začíname hľadať možnosti, ako sa vyhýbať umelým a chemicky vyrábaným látkam v našej strave.
O niečo menej sa však zamýšľame aj nad našou kozmetikou. Telo prijíma rôzne látky aj z okolia, preto by sme mali dbať aj na zloženie krémov a prípravkov, ktoré používame pre našu krásu. Chemický priemysel produkuje obrovské množstvá kozmetických prípravkov. Je teda na mieste zamyslieť sa, aký skutočný vplyv majú nielen na našu krásu, ale celkovo na naše zdravie.

Bio zelenina

Bio zelenina

Na trhu sa tak stretávame stále častejšie aj s prírodnou, alebo bio kozmetikou. V tej prírodnej sú obsiahnuté najmä prírodné látky, ktoré boli len málo upravené. V bio kozmetike sú zasa suroviny v bio kvalite, teda aspoň v takej miere, ako je to možné.
Netreba si však robiť nádeje, že aj v prírodnej, či bio kozmetike nie sú konzervačné látky. Každá kozmetika musí vydržať určité obdobie a práve jej zloženie dáva predpoklad na rast rôznych zárodkov, ktoré by ste si na pleť určite nenaniesli. Preto aj táto kozmetika musí obsahovať konzervačné látky, no zväčša sú tieto prírodné, alebo aspoň prírode identické.

Na pozore s jej používaním by však mali byť alergici. Aj keď táto kozmetika neobsahuje umelo vytvárané zlúčeniny, na ktoré sa taktiež u mnohých vyvinula alergia, môžete reagovať na niektoré jej prírodné zložky citlivo. Nájdete však dostatok značiek, ktoré Vám budú vyhovovať, treba len hľadať.

Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že prírodná, alebo bio kozmetika je pre našu krásu a zdravie oveľa vhodnejšia, ako tá chemicky vyrábaná. Treba si však zvyknúť na niektoré obmedzenia, ktoré v tomto type nie je možné nahradiť chemickými prísadami. To platí napríklad o farebnej škále v dekoratívnej kozmetike.

Scroll To Top