Free songs
Home / Zdravie / Ako posilniť imunitu
Ako posilniť imunitu

Ako posilniť imunitu

Jeseň akurát ešte len poriadne začala a vy ste už stihli byť chorí? Ani sa nečudujte, pretože naša imunita v takomto počasí dostáva poriadne zabrať. Raz je teplo potom zase zima… Naozaj je dôležité, aby sme posilňovali svoju imunitu každý deň. Ak si osvojíte zopár dobrých rád ako na posilnenie imunity, potom prežijete zvyšok jesene a zimy v zdraví a bez otravnej chrípky!

Potrebné sú vitamíny

Potrebné sú vitamíny

Imunita je pre naše telo veľmi dôležitá. Práve vďaka nej je naše telo schopné odolávať rôznorodým vírusovým ale aj bežným ochoreniam. A ako taký imunitný systém vlastne funguje? Je to proces bez, ktorého by sa naše telo nezaobišlo. Ak sa vám do organizmu dostane nejaká choroba, naše bunky začnú produkovať protilátky a tie sa snažia vírus zničiť. Čím častejšie sa naše bunky “stretnú” s nejakou chorobou tým rýchlejšie a účinnejšie vedia na ňu po ďalší raz reagovať. No imunitný systém je náchylný na oslabenie a preto by sme ho mali najmä v tomto počasí posilňovať najlepšie ako sa len dá.

Samozrejme, že najjednoduchšie čo môžete urobiť je doplniť do vašej bežnej stravy vysokú dávku vitamínov a antioxidantmi podporiť imunitu vášho organizmu. Práve antioxidanty dokážu škodiace látky a radikály v našom tele zneutralizovať a tie už potom nie sú pre naše telo nebezpečné. Najvac antioxidantov v sebe majú vitamíny A, C, E, betakarotén a zinok. Jedzte veľa zeleniny a ovocia no najmä kiwi, jablká, hrozno, cibuľu a cesnak, mrkvu a dobre vám padne aj silný domáci kurací vývar. Svoju stravu by ste mali obohatiť aj o vyšší príjem bielkovín. Tie pomáhajú v našom tele vytvárať nové biele krvinky a protilátky. No nijaké mastné mäso! Stavte radšej na ryby, hydinu, vakjia a strukoviny ako fazuľa, šošovica, či hrášok. Okrem zdravého stravovania by ste nemali zabúdať ani na pravidelný pohyb, pretože nadváha dokáže ovplyvniť obranyschopnosť organizmu viac ako si myslíte.

Scroll To Top