Free songs
Home / Móda a krása / Vlasy, pleť a telo / Ako sa zbaviť čiernych bodiek
Ako sa zbaviť čiernych bodiek

Ako sa zbaviť čiernych bodiek

Obdobie puberty a otravného akné máte dávno za sebou. No ani teraz si nemôžete vydýchnuť. Aj napriek tomu, že sa o svoju pleť príkladne staráte objavilo sa vám na brade, tvári alebo v oblasti nosa pár nepekne vyzerajúcich malých čiernych bodiek? Skôr než začnete vytláčať, mali by ste vedieť, že tieto bodky nemajú s akné nič spoločné a nie sú ani jeho zhoršenou formou.

Zbavte sa čiernych bodiek na pleti

Zbavte sa čiernych bodiek na pleti

Objavili sa informácie, že čierne bodky vznikajú kôli tomu, keď žena používa kozmetiku o ktorej ani nevie, že jej súčasťou sú aj látky so stopovými prvkami ropy. Či je to pravda to nevieme, no ak vám už nepomáhajú kvalitné a drahé gély a pílingy na vár, skúste pár našich trikov a uvidíte. Drobné čierne bodky sú v prvom rade známkou upchatých pórov a zvýšením čistením tváre tento stav môžete iba zhoršiť. No svoj problém nemusíte riešiť iba nákladnými sedeniami u kozmetičky. Ide to aj za pomoci pár trikov. Ako teda na to?

Skúste vyskúšať jednoduchý trik. Stačí vám na to iba horúca voda a mydlo. Teplá voda póry uvoľní a tie sa potom otvoria, čiže nečistoty z nich pôjdu ľahšie preč. Mydlo okrem svojich čistiacich účinkoch disponuje aj tými dezinfekčnými. No pozor nepoužívajte obyčajné mydlá tie by mohli vašu pleť zbytočne podráždiť. Zaobstarajte si radšej neparfumované mydlo ideálne by bolo detské. Ak už máte všetko potrebné na domáci “píling” pustite sa do toho. No trik nespočíva v tom, že si navlhčíte tvár nanesiete mydlo a zmyjete. Čistenie musí byť účinné a tak budete jemne prechádzať nechtami po pokožke tváre. Ale naozaj iba jemne! Nechcete mať predsa tvár doškriabanú a červenú. Ak si už len čierne bodky chcete predsa len vytlačiť, rozhodne to nerobte bez predchádzajúce naparenia svojej tváre. No trik spočíva v tom, že sa nebudete naparovať iba nad obyčajnou vodou ale najlepšie urobíte ak to prevediete nad čajom. Napríklad vhodný je zelený čaj, harmanček, repík, a aromatická mäta.

Scroll To Top