Free songs
Home / Zdravie / Nápoj na posilnenie imunity
Nápoj na posilnenie imunity

Nápoj na posilnenie imunity

Priznajte sa aj vy v zime nepijete dostatočné množstvo vody tak ako by ste mali? Určite nie ste jediný a zachrániť to vám nepomôže iba jedna šálka čaju aj keď tie sú ako doplnok do pitného režimu veľmi vhodné. Preto vám dávame do pozornosti nápoj, ktorý posilní vašu imunitu. A nie vôbec zaň neminiete veľa peňazí. Stačí vám k tomu iba obyčajná čistá voda a citróny najlepšie tie bio. Vodu s citrónovou šťavou by sme mali piť každý deň najlepšie je však ňou začínať každé ráno.

Nápoj na posilnenie imunity

Nápoj na posilnenie imunity

Citrónová voda patrí k jedným z najlacnejších a najdostupnejších ranných “elixírov”, ktoré vám odkyslia organizmus a priaznivo vplývajú na pH celého organizmu. Vitamín C, ktorý citróny vo veľkom obsahujú je nevyhnutný pre správne a plnohodnotné fungovanie organizmu.

Aj keď máte ráno pocit, že do žalúdka nič nedostanete a stihnete si dať iba kávu, lepšie by ste urobili keby ste si dali pohár čistej vody s pár kvapkami citrónu. Ten by ste mali vypiť ešte pred akýmikoľvek raňajkami a tak účinne naštartujete svoje zažívanie a trávenie. Žalúdok a aj vaše črevá sú tak pripravené na prísun prvej potravy v tom dni. Samozrejme, že tú aj vďaka tejto citrónovej limonáde rýchlejšie spracujú a strávia. A aj vďaka tomuto rannému rituálu budú hlavne dámy nadšené zo straty pár kilogramov.

Je vedecky dokázané, že šťava z citrónov nabáda telo k menšiemu ukladaniu tukov a zároveň ho povzbudzuje k lepšiemu odbúravaniu. No najväčším pozitívom tohto nápoja, ktorý oceníte najmä v chladnejšom počasí je to, že podporuje imunitný systém. Človek je medzi cicavcami, ešte okrem morských prasiatok, jediným cicavcom, ktorý si nevie sám vytvoriť vitamín C. Môžeme ho prijímať koľko chcete, no nikdy ho nebudete mať dostatok a ani nazvyš. To totižto čo telo nepotrebuje vylúčite potom alebo močom. Preto by ste mali dbať najmä v období viróz a chorôb na jeho zvýšený prísun aj vo forme tohto lahodného nápoja. Vlažná voda s dostatkom citrónovej šťavy pomôže vášmu organizmu sa od choroby očistiť omnoho skôr.

Scroll To Top