Free songs
Home / Móda a krása / Najlepšie prírodné oleje pre krásu
Najlepšie prírodné oleje pre krásu

Najlepšie prírodné oleje pre krásu

Už naši predkovia a dávne civilizácie  poznali silu darov, ktoré nám ponúka príroda a tak sa nečudujte, že olivovým olejom sa potierala aj samotná Kleopatra. V južných krajinách ho nazývajú aj zelené zlato. A patrí medzi najviac využívané prírodné oleje najmä pre jeho vynikajúce účinky. Je všestranne využiteľný v kozmetike, v kuchyni ale aj ako liečivý prostriedok napríklad pri hojení rán a podobne.

Starajte sa o svoju pleť

Starajte sa o svoju pleť

Olivový olej obsahuje cenné látky je obohatený o vitamín E a mastné kyseliny, ktoré výborne pôsobia ako zábaly na vlasy a skvele hydratujú aj pleť. V boji proti prvým prejavom starnutia našej pleti je jasným víťazom. Obnovuje pleť, zjemňuje vrásky a zabraňuje vzniku nových. Pokožka ho vynikajúco prijíma, jeho zloženie je totiž podobné štruktúre nášho tukového tkaniva.

No olivovým olejom to nekončí, rovnako vynikajúci a všestranne využiteľný je aj makadamový orechový olej. Je vynikajúci na problémovú suchú pokožku a svojím zložením vytvára na jej povrchu neviditeľný ochranný film. Myslíte si, že akné a mastné krémy sa neznášajú? Možno, no to neplatí pri tomto oleji, ktorý sa používa na jeho liečbu a rovnako pomáha aj pri lámaní nechtov.

Skvelý je aj v boji proti lupinám a vypadávaniu vlasov. Rovnako ak ne ešte viac zázračné je aj bambucké maslo. To sa vyrába z orechov maslovníka, ktorý rastie v Afrike. Z týchto orechov sa lisuje veľmi kvalitný olej, ktorý sa nechá stuhnúť a tak vzniká toto všestranne použiteľné maslo.  Účinne zvláčňuje a hydratuje. Má vysoký obsah vitamínov C, A, E, F. A navyše je vhodný je pre ľudí s problematickou pleťou, ekzémom a psoriázou.

Scroll To Top