Free songs
Home / Móda a krása / Kozmetika / Ako sa starať o pleť po dvadsiatke
Ako sa starať o pleť po dvadsiatke

Ako sa starať o pleť po dvadsiatke

Myslíte si, že máte po dvadsiatke a teda ste vo veku kedy sa ešte tak dôkladne o svoju pleť starať nemusíte? Omyl milé slečny od 20+. Práve od tohto veku by ste sa mali začať starať o pleť tak, aby ste v tridsiatke, či štyridsiatke nedostatočnú starostlivosť nemuseli ľutovať. Čo teda robiť a ako sa správne starať o pleť, ktorá akurát prešla pubertou ale ešte nie je priveľmi stará a zaťažená? Čítajte ďalej a dozviete sa viac. V prvom rade treba začať pleť hydratovať.

Starajte sa o svoju pleť

Starajte sa o svoju pleť

Hydratácia je veľmi dôležitá už od malička. Pleť je tak správne vyživená a nemá sklony k vysúšaniu sa a teda rýchlejšiemu a skoršiemu starnutiu. V každom veku hrá prím dostatočná hydratácia pokožky a nielen na tvári ale vlastne na celom tele. No voda je dôležitá aj v prípade prijímania tekutín. Na to by sme počas dňa nemali zabúdať a mali by sme vypiť aspoň 2 litre tekutín denne.

Pretože platí, že čím sme starší tým sa menej vody udržiava v našom tele a tak jej musíme prijímať viac a viac. Samozrejme, že dôležitá je aj vhodná kozmetika presne pre váš typ pleti. Pretože sa vám nemusí vyplatiť ak budete používať krém na mastnú pleť a pritom disponujete veľmi suchým prototypom pleti. Pleť sa vám tak bude ešte viac vysušovať a to vôbec nieje dobré.

Dobrý krém dokáže doslova divy. No najmä tie hydratačné, pretože ich úlohou je držať v pokožke vodu a mali by ste ich aplikovať ihneď po umytí tváre. Keď sme pri umývaní tváre zadovážte si jemnú čistiacu vodu bez olejov a parabénov, ktoré môžu pokožku zbytočne rozdráždiť. Najlepšia je na tento účel micerálna voda. Pleť vyživí a zároveň jemne a šetrne odstráni nečistoty a makeup.

Scroll To Top