Free songs
Home / Zdravie / Liečivá sila harmančeka
Liečivá sila harmančeka

Liečivá sila harmančeka

Z pestrej palety byliniek, ktoré rastú na vašej záhradke, by sme mohli spomenúť vábivý harmanček. Naše staré mamy ho nazývali rumanček kamilkový. V múdrych knihách o bylinkách sa spomína pod názvom kamilka. Viete o tom, že táto bylinka ukrýva toľko tajomstiev? Viete o tom, že táto bylinka je veľmi liečivá a prospešná pre náš organizmus? Poďme si stručne zhrnúť na čo sa používa harmanček a čo by ste si z neho mohli pripraviť. Čím by sme ako prvým začali?

Liečivá sila harmančeka

Liečivá sila harmančeka

Na začiatok by sme mohli spomenúť, že harmanček sa používa ako prísada do všetkých možných tinktúr, mastí a obkladov. Má priam hojivé účinky.

Problémy s kožnými ochoreniami

Máte problémy s kožnými ochoreniami? Nemôžete sa zbaviť nepríjemných svrbivých vyrážok na vašom tele? V tom prípade sa vám ak prvý hlási na pomoc harmanček. Harmančekový kúpeľ vám všetky tieto problémy odstráni, ale vám aj upokojí už aj tak dosť podráždenú pokožku. Chystáte sa kúpať? Spravte si harmančekový kúpeľ!

Žalúdočné problémy

Nadúva vás pravidelne? Neviete si rady ako si máte pomôcť pri silných bolestiach žalúdka? Nespoliehajte sa na drahé kvapky, ktoré váš žalúdok len obalamutia. Nevyliečia ho, iba ho zblbnú. Poradíme vám harmančekový čaj, ktorý vám zaručene pomôže. Pravidelné popíjanie počas dňa vám zaručí, že vaše bolesti ustúpia.

Nespavosť a relaxovanie

Máte problémy s nespavosťou? Nedá sa vám zaspať aj keď cítite únavu? Na nespavosť zaručene pomáha odvar z harmančeka. Má blahodarné účinky pre váš organizmus. Po vypití šálky sa vaše telo dostatočne zrelaxuje. Je pravda, že väčšina ľudí sa na harmanček obracia, pretože má sedatívne vlastnosti a zmierňuje úzkosť. Použiť môžete buď porciovaný čaj alebo čerstvé bylinky, ktoré dáte do pomeru – 3 lyžičky sypaného čaju na šálku vody.

Scroll To Top