Free songs
Home / Zdravie / Medvedí cesnak – poklad z prírody
Medvedí cesnak – poklad z prírody

Medvedí cesnak – poklad z prírody

Odvšadiaľ možne počúvate o liečiteľných účinkoch medvedieho cesnaku. Je pravda, že medvedí cesnak patrí medzi tie najzdravšie bylinky, ktoré nájdete v slovenských lesoch. Pre začiatok by sme si mali v skratke povedať zaujímavosti o jeho výskytu.

Medvedí cesnak

Medvedí cesnak

Výskyt medvedieho cesnaku

Vedeli ste o tom, že rastie len počas dvoch mesiacov v roku? Prvýkrát ho môžete uvidieť koncom apríla vo vlhkých lesoch kde sa im nadpriemerne darí. Po týchto dvoch mesiacoch, kedy kvitne sa dáva no stavu zazimovania a aká na ďalšiu príležitosť. Vo vlhkých lesoch ho nájdete v hojnom počte. Lístky divého cesnaku začínajú vyrastať spod suchého lístia vo vlhkých lesoch a na vlhkých lúkach. Dávajte si však pozor, aby ste si ho nezmýlili s jedovatou jesienkou či konvalinkou! Ak nie sú ešte rastlinky rozkvitnuté, môže sa vám stať, že si ho ľahko spletiete s konvalinkou.

Prečo je medvedí cesnak tak vyhľadávaný?

Pýtate sa prečo je medvedí cesnak tak vyhľadávaný? Medvedí cesnak pomáha ako prevencia voči rôznym chorobám. Má liečivé sily. Neprehliadnite ho! Nazbierajte si ho a pochutnajte si na ňom. Odporúčame vám však medvedí cesnak nesušiť. Práve sušením medvedí cesnak stráca všetky potrebné vitamíny.

Medvedí cesnak sa pridáva ako prísada do rôznych jedál. Spozornieť by mali najmä tí, ktorí majú citlivý žalúdok. Táto rastlinka je totiž mierne aromatická a môže z vás byť cítiť. Odporúčame vám medvedí cesnak pridávať do rôznych cestovinových šalátov, poprípade by ste nemali odmietnuť nátierku z medvedieho cesnaku alebo aj polievku. Výborné špeciality, po ktorých sa budete ešte dlho oblizovať!

Ak sa však v blízkej dobe chystáte spraviť si detoxikáciu organizmu, tak práve detoxikácia medvedím cesnakom je tá správna voľba. Prečisťuje krv, znižuje cholesterol a v neposlednom rade pomáha pri hnačkách a pri silných bolestiach hlavy. Medvedí cesnak má mnohé využitie! Je to poklad, ktorý nám poskytuje príroda. Chráňme si ho!

Scroll To Top