Free songs
Home / Šport / Dostatok energie aj pre naše telo
Dostatok energie aj pre naše telo

Dostatok energie aj pre naše telo

Jarná únava nám vie najmä v týchto dňoch pokaziť radosť z pekného počasia. Namiesto toho, aby sme chodili na prechádzky a všetok voľný čas trávili na čerstvom vzduchu, máme čo robiť, aby sme cez víkend vôbec vyliezli z postele.

Je to veľmi otravné, avšak naše telo nám týmto dáva najavo, že mu chýba energia. Ako ju však dobiť?

Dobyte si energiu

Dobyte si energiu

Jednoduchým riešením je pohyb, skrátka sa musíme donútiť vybehnúť von. Skúsiť to však môžete aj počas cesty do práce. V krásnom počasí predsa zvládnete aj tých pár metrov pešo. Pokojne tak nechajte auto doma, alebo zaparkujte ďalej od kancelárie. Obyčajná prechádzka však nestačí, zrýchlite krok a rozprúdi sa Vám krv v žilách. Aj pracovný deň tak zvládnete s úsmevom na tvári.

Na víkendy alebo poobedia si nájdite čas na beh. Ak ste doteraz netrénovali, začnite radšej pomaly a intenzitu postupne stupňujte. Beh Vám pomôže nielen dostať sa do kondície, ale posilní srdce, odbúra stres a zvýšený prísun kyslíka prospeje celému telu. Okrem toho sa budete môcť tešiť na zlepšenie imunity aj lepší spánok.

Ak máte problémy s kĺbmi je beh nevhodný, nahradiť ho môžete napríklad korčuľovaním. Pekné počasie láka nejedného inline korčuliara. Tento šport pomôže taktiež precvičiť nielen svaly a posilňuje najmä dolné končatiny. Než však začnete, dajte prednosť kvalitným korčuliam. Súčasťou výbavy by mali byť aj chrániče a prilba. Vyhnete sa tak možným zraneniam.

Bojovať proti jarnej únave pomôže aj bicyklovanie. To má však aj iné priaznivé účinky, a to najmä na našu krásu. Posilňuje najmä dolné končatiny a pomáha predchádzať kŕčovým žilám. Telu dodáte nielen energiu, ale vytvarujete si aj postavu.
Proti jarnej únave musíme ísť tvrdo, avšak nepreceňujte svoje sily a začnite radšej pomaly.

Scroll To Top