Free songs
Home / Móda a krása / Kozmetika / Zdravie sa odráža aj na našej pleti
Zdravie sa odráža aj na našej pleti

Zdravie sa odráža aj na našej pleti

Stres ale aj nezdravá strava sa podpisuje na našom zdraví. No len ťažko si pripúšťame, že tento náš životný štýl má dopad aj na náš vzhľad. Ak Vám teda prekážajú vrásky, či akné, netreba hneď utekať ku kozmetičke, či k lekárovi. V skorých štádiách Vám pomôže aj zdravá životospráva. O zdravom jedle sa toho popísalo už veľa. Všetci vieme, čo by sme jesť mali a čo nie, no vo väčšine prípadov to aj tak nedodržujeme. K zmene nás tak neraz privedú až zdravotné komplikácie, či predčasné starnutie a iné nedokonalosti pleti. Tými najviac trpíme my ženy, a tak sa aj ochotnejšie staviame k prípadnej zmene. Zmena stravovacích návykov totiž vedie aj k úbytku tuku, čo je ďalším pozitívom.

Zdravie má vplyv aj na vašu pleť

Zdravie má vplyv aj na vašu pleť

Zdravé jedlo má teda na naše telo veľa priaznivých účinkov, tak na čo ešte čakať? Aj v prípade, že Vám vrásky ešte nejaký čas nehrozia, prísunom správnych živín si zaručíte, že to ešte dlhú dobu tak aj zostane.

Akné nie je problém len teenagerov, stále viac touto nedokonalosťou trpia aj dospelé ženy, ktoré majú svoje divoké roky už dávno za sebou. V tomto prípade nie sú vždy na vine hormóny, ale práve naša strava. Zbaviť sa ich môžete ak sa vzdáte všetkých potravín, ktoré zaťažujú Vaše trávenie. Tučné jedlá taktiež podporujú vznik týchto nepekných pupienkov, a tak sa im radšej vyhnite úplne.

Máte rada mliečne výrobky a pravidelne si pochutnávate aj na sladkostiach? V tom prípade môže byť problém práve v tomto. Mliečne výrobky, najmä tie kyslomliečne, sú vo všeobecnosti pre naše zdravie prospešné, no ich nadmerná a pravidelná konzumácia, sa taktiež podieľa na vzniku akné. O sladkostiach asi ani veľa písať netreba, všetci vieme, že priemyselne vyrábané cukrovinky, plné farbív a chemických prísad, nášmu zdraviu škodia, a to nielen vzhľadom na pleť. Chuť na sladké teda radšej zažeňte ovocím.

Nepriaznivo na našu pleť pôsobí aj nadmerná konzumácia soli. Ak je to teda možné, radšej sa jej vyhnite a soľte len minimálne.

Aby ste mala krásnu pleť dajte prednosť nielen ovociu a zelenine. Pravidelne by sme mali konzumovať aj orechy a semená, strukoviny ale napríklad aj hovädzie mäso.

 

 

Scroll To Top