Free songs
Home / Zdravie / Dobite si energiu aj na jar
Dobite si energiu aj na jar

Dobite si energiu aj na jar

Ú nava je v týchto dňoch veľmi diskutovanou témou. Najmä tá jarná dá zabrať väčšine z nás. Aj keď ju veľmi dobre poznáme, len ťažko prekonávame jej vplyv na náš organizmus. Nedostatok energie by sme nemali podceňovať, no ani sa s ním zmieriť.

Dobyte si energiu v jarných mesiacoch

Dobyte si energiu v jarných mesiacoch

Jarná únava je pomerne bežná, no pekné počasie vonku, práce na záhradkách ale aj pracovné povinnosti nám však nedovoľujú len sedieť doma a dobiehať zimou zameškané. Energiu treba čo najskôr doplniť, nechcete predsa celú jar stráviť len doma.

Strava je dôležitá, no po zime by sme sa opäť mali zamerať skôr na zdravé potraviny, ovocie a zeleninu a jesť najmä pravidelne. Netreba vynechať žiadne jedlo, a ak hlad veľmi nepociťujete, zvoľte aspoň ľahšiu formu obeda, či večere. Metabolizmus taktiež potrebuje reštart. Najdôležitejším jedlom sú však stále raňajky.

Moderným fenoménom sú energetické drinky. Avšak okrem toho, že obsahujú veľa sladidiel, ich účinok je len krátkodobí a paradoxne nás tak o energiu skôr oberajú. Naše telo získava energiu zo stravy, no a preto je potrebné nehladovať a mať vyvážený príjem všetkých živín. Aj diéta tak môže prispieť k Vášmu pocitu únavy.

Jesť by sme preto mali napríklad aj mliečne výrobky, ktoré obsahujú bielkoviny, a teda aj toľko potrebnú energiu. Preto by sme ich mali zaradiť ku každému jedlu počas dňa. Pitný režim je dôležitý nielen v lete. Dbať treba aj na pravidelnosť, pretože naše telo potrebuje tekutiny priebežne, každú hodinu by sme mali vypiť asi jeden pohár, najlepšie čistej vody, alebo ovocného, či bylinkového čaju.

Na rad by mal počas Vášho dňa prísť aj pohyb. Aj keď sa zdá, že nemáte energiu na nič, ak sa predsa len premôžete, Vaše telo vyplaví endorfín a ten sa nie nadarmo označuje aj ako hormón šťastia.

Scroll To Top