Free songs
Home / Cestovanie / Ktorých 5 miest v Grécku musíte navštíviť?
Ktorých 5 miest v Grécku musíte navštíviť?

Ktorých 5 miest v Grécku musíte navštíviť?

N ech máte o Grécku a Grékoch akýkoľvek názor, jedno sa im uprieť nedá – majú krásnu krajinu plnú miest, ktoré by bol hriech nenavštíviť. Pozrite sa s nami na miesta, ktoré sú gréckou pýchou.

Slnečné Grécko

Slnečné Grécko

5. Atény

Hlavné mesto Grécka, obývané viac ako 3000 rokov, takže si dokážete predstaviť, aké historické klenoty skrýva – Akropola, Parthenón, Hadriánov val, Olympijský štadión, Grécky parlament. Atény majú zrejme v Grécku najhustejšiu koncentráciu úchvatných pamiatok na meter štvorcový. Nebuďte ale sklamaný zo samotného mesta, ktoré veľa krásy neponúka. Pamiatky vám to však hravo nahradia.

4. Meteora

Obrovské skalné steny, ktoré sú výnimočné kláštormi postavenými v 14. storočí. Doteraz ich obývajú mnísi, ktorí profitujú v súčasnosti hlavne z cestovného ruchu. Ak máte možnosť, navštívte toto miesto skoro ráno, pri východe slnka, keď nie je plné turistov. Genius loci, ktorý je skutočne magický vás očarí, máte chuť posadiť sa na skalu a čerpať energiu, ktorá v Meteore pulzuje na každom mieste.

3. Delfí

Miesto považované starými Grékmi za stred sveta. Miesto plné archeologických pamiatok. Poviete si, že veď to sú len samé kamene. Ale keď sa zamyslíte, ako tieto monumentálne stavby pred 3000 postavili, zastaví sa vám rozum a ste v nemom úžase. Delfí sú ďalším miestom v horách, ktoré svojou históriou vyžaruje neuveriteľnú atmosféru a pohltí vás.

2. Zakynthos

Malý ostrov, ktorý je známy svojou krásnou plážou s bielym pieskom, na ktorej je zhrdzavený vrak lode a tyrkysovým morom. Po návšteve Modrých jaskýň, ktoré si môžete pozrieť iba z lode, sa dozviete, ako vyzerá najkrajšia modrá farba na svete. Doporučujeme navštíviť tento ostrov v čase, keď jeho pláže obývajú korytnačky Karety, ide o fantastický obraz.

1. Santorini

Biele domy, modré kupolové strechy, úzke uličky, tisíce schodov a oranžové nebo, ktoré vyčarilo zapadajúce slnko. Obraz, ktorý sa vám môže zdať ako jeden z najgýčovejších, kým ho neuvidíte na vlastné oči. Na Santorini budete chcieť ostať navždy a donekonečna sa prejedať úžasným gréckym jedlom, ktoré vám ponúknu v každej miestnej taverne.

Scroll To Top