Free songs
Home / Zdravie / Zbavte sa tukových vankúšikov aj na bruchu
Zbavte sa tukových vankúšikov aj na bruchu

Zbavte sa tukových vankúšikov aj na bruchu

Iste sa všetci zhodneme na tom, že prebytočné kilogramy, ktoré sa tak ľahko a rýchlo nazbierali, sa len veľmi ťažko opäť zhadzujú. Dôvodom je najmä potreba obmedziť všetko čo nám chutí a naopak venovať sa pohybu, ktorý sa väčšine veľmi nepozdáva.

Zbavte sa tukových vankúšikov

Zbavte sa tukových vankúšikov

Zmena je však nevyhnutná, no neraz aj v prípade striktného dodržiavania všetkých dobrých rád sa predsa len niektoré miesta do formy dostávajú oveľa ťažšie. K tým najzásadnejším patrí zrejme práve brucho. Táto riziková oblasť totiž odoláva aj pravidelného cvičeniu a nezriedka nepomôže ani diéta, či zdravá strava. Spôsobené to však môže byť aj chybami, ktoré robíme bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali.

Prvým pomocníkom aj pri spaľovaní tukov je horčík. Naň často zabúdame, no pre naše zdravie a dobrý pocit je nevyhnutný. Vplýva na viac ako 300 chemických procesov v našom tele, udržiava hladinu cukru v krvi, ako aj stabilný srdcový rytmus. Pomáha tiež pri zadržiavaní vody. Obsahujú ho orechy, listová zelenina, ale napríklad aj strukoviny.

Dôležité je tiež správne cvičenie, zamerajte sa teda nielen na kardio, ale aj svalové cvičenia. A samozrejme neobchádzajte ani cviky na brucho a nepodceňujte ani svalstvo podbruška. Nezabúdajte ani na odpočinok a špeciálne ani na spánok. Dostatok spánku totiž vplýva taktiež na štíhlejšiu postavu, pretože ak ho máme menej ako 6 hodín denne, máme aj väčšiu chuť do jedla.

Soľ má na náš organizmus nie práve priaznivé účinky. Ak zjeme slané jedlo cítime sa nafúknutí, pretože telo zadržiava viac vody, aby mohlo soľ lepšie odbúrať. Je preto potrebné obmedziť jej prísun, no len v kuchyni si nevystačíte. Aj rôzne potraviny a polotovary obsahujú veľké množstvo zbytočných solí, preto pozorne čítajte etikety a obmedzte ich konzumáciu. Pozor tiež na niektoré druhy korenín, taktiež môžu obsahovať zbytočnú soľ.

Rovnako aj stres je nepriateľom pri chudnutí. Ak ste v strese, vyplavuje Vaše telo stresový hormón, ktorý spôsobuje zadržiavanie tukov v tele a zvyšovať ich môže aj tým, že máme viac chuti do jedla. Ak je to teda možné, vyhýbajte sa stresovým situáciám, alebo sa ich naučte zvládať.

Scroll To Top