Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / Chudnúť môžete aj bez väčšej námahy
Chudnúť môžete aj bez väčšej námahy

Chudnúť môžete aj bez väčšej námahy

Letná dovolenka ako náš hlavný podnet, prečo schudnúť, sa skončila. To by však nemal byť dôvod, prečo zanevriete na svoju postavu a svoje kilečká budete naďalej pestovať a zveľaďovať.

Nie všetky môžeme byť dokonalo štíhle a naviac nie je ani dobré, ak bezhlavo chudneme po vzore prezentovanej, no umelej krásy. Naše zdravie by preto malo byť prvoradé, nemusíte mať miery 90 – 60 – 90, no netreba sa ani zmieriť s kilami naviac. Udržte si kondíciu aj zdravie a budete vitálne, krajšie a aj vo vyššom veku sa Vám zdravie poďakuje.

V snahe zhodiť do plaviek ste tak iste aj Vy vyskúšala niekoľko diét, no už Vás zrejme neprekvapí, že polovička nezaberá, a tá druhá zaberá len počas dodržiavania. Chudnutie nie je o výsledku, ale o ceste, ktorou sa vydáte, je to tak dlhodobý boj, teda aspoň do tej miery, než si osvojíte zdravé stravovacie návyky.

TIP: Máte radi kávu? Tak vám v boji s prebytočnými kilami môže pomôcť aj špeciálna káva na chudnutie.

V chudnutí Vám však môžu pomôcť aj nepatrné zmeny, ktoré nie sú viazané na žiadnu z množstva diét. Prísun tekutín je pre naše telo zásadný. Niekedy je však lepšie sa najskôr napiť, ako hneď siahnuť po jedle. Možno ste však nevedeli, že viac Vám prospeje teplá voda. Ak Vám čistá nechutí, rovnakú službu urobia bylinkové čaje. Hlad tak odstavíte na dlhšiu dobu, a tak sa nebudete napchávať prehnane veľkým množstvom kalórií.
Vyhýbať sa maškrteniu je dôležité pri každom chudnutí. Tomuto podľahneme najmä pri sledovaní televízie. Okrem toho, že sa nehýbeme, spravidla zjeme omnoho viac a najmä nezdravých potravín. Rovnako banálne sa môže zdať aj to v čom jete. Ak máte tesné nohavice, či šaty, prirodzene zjete menej.

Pri chudnutí sa zväčša obmedzuje aj príjem tučných mliečnych produktov. Tie však taktiež obsahujú látky, ktoré sú pri chudnutí nápomocné. Preto si ich doprajte v rozumnej miere. Pri chudnutí sa neraz sťažujeme na jednotvárnosť stravy. S obmedzeniami niektorých jedál však môžete objavovať nové chute aj vďaka koreninám.

Aj keď sa leto už skončilo, môžete sa predsa len inšpirovať, veď do ďalšej plavkovej sezóny máte čas, dostať sa do svojej formy.

Scroll To Top