Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / 10 minútový tréning na ploché bruško
10 minútový tréning na ploché bruško

10 minútový tréning na ploché bruško

Plavková sezóna je už za nami, teda ak sa nechystáte na nejaký výhodný last minute do Grécka či Egypta. To však neznamená, že by ste mali zanedbávať cvičenie a zdravý životný štýl. Nemusíte byť celé dni zatvorená v posilňovni, navyše keď udrie sychravé jesenné počasie, asi sa vám tam ani nebude chcieť ísť. Ako sa však udržať v kondícii a pomôcť plochému brušku?

Cvičenie s vlastnou váhou je odpoveď

Jesenná únava je menej častá ako jesenná lenivosť. Ak sa vám naozaj nikam nechce ísť, lebo vonku prší, fúka vietor alebo máte fitko zbytočne ďaleko, zacvičte si doma. Cvičenie s vlastnou váhou je super, ak poznáte správne cviky, dokážete si len s vaším telom precvičiť prakticky každý sval. A medzi tie najlepšie cviky, ktoré tento spôsob cvičenia má, sú tie na ploché bruško.

Výhody cvičenia s vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou má veľa výhod – tou hlavnou je, že okrem žinenky a hrazdy, ktorá môže byť pokojne aj improvizovaná, nepotrebujete nič. Takže ušetríte na členskom v posilňovni, nemusíte nikam dochádzať, máte dokonalé súkromie a precvičíte si každý váš sval. Vďaka cvičeniu s vlastnou váhou zosilnie vaše kostrové svalstvo a nebudete zaťažovať kĺby, ako keď cvičíte so závažím.

Sú tu aj nejaké nevýhody?

Samozrejme, všetko má svoje pre a proti. Jednou z mála nevýhôd cvičenia s vlastnou váhou je, že niektoré cviky môžu byť pre začiatočníkov príliš komplikované. V takom prípade sa nevzdávajte a makajte, pretože počas prvého týždňa možno zvládnete len tri opakovania, no o dva týždne ich bude už osem. Ďalšou nevýhodou je, že ak ste už skúsená, niektoré cviky vám prídu naopak priveľmi ľahké, vtedy zmeňte techniku, nech sú náročnejšie.

A teraz sľubovaný návod, ako za 10 minút popracovať na plochom brušku vďaka vlastnej váhe.

 

Scroll To Top