Free songs
Home / Móda a krása / Trápi vás akné? Skúste týchto 6 tipov
Trápi vás akné? Skúste týchto 6 tipov

Trápi vás akné? Skúste týchto 6 tipov

Akné nie je len záležitosťou mladých ľudí, hlavne v puberte, ale aj tých starších. Svoje by o tom vedela rozprávať napríklad známa herečka Cameron Diaz, ktorá vyhlásila akné za jedného zo svojich najväčších nepriateľov. Nevedno, ako proti nemu bojuje, ale určite by sa jej stav zlepšil, keby skúsila aspoň jeden recept z týchto 6.

shutterstock_141576169

Zemiak

Rozkrojte surový zemiak napoly a pretrite si ním postihnuté miesto. Škrob je skvelým bojovník proti mastnej pleti. Už po pár sekundách budete cítiť, ako vám vašu pleť vypína a vysušuje.

Cesnak

Práve postrach upírov je skvelý dezinfekčný prostriedok pre vašu pleť. Môžete si z neho vyrobiť aj pleťovú vodu – pretlačte si niekoľko strúčikov cesnaku, nechajte ich odstáť vo vode a tou si natierajte postihnuté miesto, ktoré pokožku dezinfikuje a zároveň aj vysuší. Buďte však opatrná, aby sa vám cesnak nedostal do očí. Neoslepnete, ale nič príjemné to nie je.

Bylinky

Bylinky sú super nielen na vonkajšie použitie, ale aj na pitie. Vďaka petržlenovej šťave si môžete prečistiť dokonale celý organizmus. Na zapálené miesta sú zase skvelé výťažky z mäty či šalvie. Problémy s akné sú často spôsobené zlým stavom pečene, s ktorým vám pomôže napríklad pestrec mariánsky.

Zubná pasta

Zubná pasta obsahuje zložky, ktoré pomôžu upokojiť podráždenú pokožku a zároveň ju vysušia. To, že sa používa na kútiky na ústach či herpes, je známe, ale skúšali ste ju už použiť aj na akné? Ak nie, tak máte ideálnu príležitosť.

Citrón

Citrónová šťava je skvelá, ale pre pokožku príliš agresívna. Preto si ju zmiešajte s vodou a takto si omývajte pokožku. Zabráni zápalom a tiež vám pomôže vytiahnuť fľaky, ktoré po akné zostanú. Ďalšou možnosťou je zmiešať citrónovú šťavu s trstinovým cukrom a vyrobiť si domáci peeling.

Droždie

Droždie oceníte nielen pri pečení domáceho chlebíka, ale aj v boji proti akné. Tieto kvasinky pôsobia antibakteriálne, a keď ich zmiešate s vlažným mliekom, vyrobíte si skvelú masku na tvár, ktorá vašu pokožku zbaví mastnoty a postupne aj akné.

Scroll To Top