Free songs
Home / Zdravie / Životný štýl / Predĺžte si život a udržte mladistvý vzhľad
Predĺžte si život a udržte mladistvý vzhľad

Predĺžte si život a udržte mladistvý vzhľad

Naša krása je pre väčšinu z nás veľmi dôležitá. Chceme jednoducho vyzerať mlado aj vo vyššom veku, no podobne by sme mali pristupovať aj k našej vitalite. Bez kondície nebude dobre vyzerať ani Vaša pleť.

Ak teda nemáte energiu a väčšinu času trávite sedením, či už v práci, v aute, alebo doma, nemôžete sa čudovať, že Vám na tvári pribudli aj ďalšie vrásky. Takto Vám dá Vaša mladosť čoskoro zbohom, a to aj v nižšom veku. Preto netreba zaspať na vavrínoch a investujte radšej čas do aktivít, ktoré Vám pomôžu dlhšie udržať mladistvý vzhľad aj kondíciu. Práve aktívny a zdravý život výrazne napomáha aj dlhovekosti, naviac takto budete aj vo vysokom veku vitálna a udržíte krok aj s vnúčatami.

Zastavte stárnutie

Zastavte stárnutie

Ako si teda zabezpečiť zdravie aj dostatok energie? Zdravá strava je základ a samozrejme ani pohyb netreba zanedbávať. Neznamená to, že aj v snehovej kalamite musíte ísť nutne na prechádzku, no pravidelnosť je dobré vec. Ak Vám toto teda harmonogram dovolí, hýbte sa najlepšie každý deň. Nestačí len prechádzka, i keď aj tá vie pomôcť, vyskúšajte beh. Nemusíte podávať vrcholové výkony, postačí aj pár minút behu denne. Rozprúdi to Váš metabolizmus a nabije energiou.

O pití kávy sa vedú búrlivé diskusie už niekoľko rokov. O tom aký má skutočne vplyv na tlak krvi, či naše ranné prebudenie je jedna vec, faktom zostáva, že ak po jej vypití nemáte žalúdočné problémy, či búšenie srdca, môžete si ju pokojne dopriať aj viackrát za deň.
Viaceré zdravotné problémy súvisia aj so sedavým zamestnaním. Medzi ne nepatria len kŕčové žily, no ak sa im chcete vyhnúť, neseďte! Stačí ak budete viac času tráviť postojačky.

Na našej tvári sa prirodzene odráža aj naša nálada. Večné optimistky sa síce potýkajú s mimickými vráskami, no sú o to šťastnejšie. Ak však túto energiu v sebe nenájdete, buďte aspoň zdravo pesimistické. Ako realistka ste totiž lepšie pripravená aj na stresové a ťažké životné situácie.
Váš život však môže predĺžiť aj dobrý sex, preto si aj tento pôžitok vychutnávajte a netrápte sa nedokonalosťami svojej postavy, Váš partner ich aj tak nevidí.

Scroll To Top