Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / 5 tipov na proteínové raňajky bez vajíčok
5 tipov na proteínové raňajky bez vajíčok

5 tipov na proteínové raňajky bez vajíčok

Vajíčka sú skvelý a univerzálny pomocník pri výrobe raňajok s vysokým obsahom proteínov – praženica, volské oko, vajíčko na mäkko, na tvrdo alebo niektorí ich pijú aj surové. Lenže čím môžu tento skvelý zdroj proteínov nahradiť tí, ktorí sú na vajcia alergickí a stále si chcú zachovať raňajkový prísun 25 až 30 gramov proteínov? Ak patríte medzi nich, skúste odštartovať deň takto.

Orechové maslo

Orechové maslo je bohaté na sacharidy aj proteíny a patrí medzi najlepšie štartéry, ktorými môžete odpáliť deň. Samozrejme, že obsah proteínov závisí na type orechov – napríklad arašidové maslo má približne 5 gramov proteínov v 2 polievkových lyžiciach a ostatné, napríklad mandľové či kešu maslá majú v rovnakom obsahu o 2 gramy viac proteínov. A navyše ho môžete použiť akokoľvek – jesť ho samotné, natrieť na toast, prisladiť ním ovsenú kašu alebo smoothie.

jogurt-se-seminky

Grécky jogurt

Pravý grécky jogurt je taký, v ktorom vám ostane po zapichnutí stáť lyžica. Práve vďaka svojej hustote obsahuje viac proteínov ako obyčajný jogurt – až 15 gramov nájdete v jednej šálke. Ak si k nemu pridáte orechy, čerstvé ovocie či granolu, máte o skvelé raňajky postarané.

Tofu

Syr vyrobený zo sójových bôbov obsahuje približne 10 gramov proteínov na polku šálky. Navyše tofu môžete využiť na sto rôznych spôsobov – zapiecť do quicheu, pridať do slaného smoothie, ugrilovať si ho a jesť s čerstvou zeleninou. Je to len na vás.

Orechy

Orechy sú skvelé. Aj orechové raňajky sú skvelé. Okrem vysokého obsahu proteínov majú aj skvelé omega 3 mastné kyseliny. Môžete si ich dať do ovsenej kaše, jesť ich samotné so sušeným ovocím alebo so spomínaným gréckym jogurtom.

Cottage cheese

V cottage cheese nájdete približne 25 gramov proteínov v jednej šálke. Veľkou výhodou je, že tento typ tvaroho-syra si môžete pripraviť naslano aj nasladko – pridajte si do neho orechy alebo lekvár, druhou možnosťou je nasekať si tam pažítku, cibuľku a zjesť ho s niekoľkými plátkami šunky.

Scroll To Top