Free songs
Home / Zdravie / Chudnutie / Chcete začať cvičiť? Prestaňte robiť týchto 5 vecí
Chcete začať cvičiť? Prestaňte robiť týchto 5 vecí

Chcete začať cvičiť? Prestaňte robiť týchto 5 vecí

Pre mnohých ľudí je veľkým problémom rozhýbať sa a začať cvičiť. Urobiť ten povestný malý krok pre seba, ale veľký skok pre vypracované telo. Hľadajú výhovorky, vždy im do toho niečo príde a pritom je to také jednoduché – vypnúť mozog, nahádzať veci na cvičenie do batohu a ísť do posilňovne. Kým sa vám znovu zapne mozog, už nie je cesty späť. Ak toto nedokážete, pomôže vám týchto 5 rád.

shutterstock_7710040

Nečakajte na ideálny čas

Nič také ako ideálny čas neexistuje a niečo také, ako zobudiť sa a povedať si: „Dnes sa mi chce cvičiť,“ príde tak raz za dva mesiaca, a to by ste veľa času v posilke nestrávili. Čo s stým? Ani tým, ktorí majú vypracované postavy a sú v posilňovni každý deň, sa niekedy nechce. Spravte si z toho rutinu, zvyk. Jednoducho tam choďte a po 21 dňoch z toho máte vytvorený zvyk a ani nerozmýšľate o tom, či sa vám chce, alebo nie, jednoducho idete cvičiť.

Nepreháňajte to

Ísť prvýkrát cvičiť a totálne sa vyšťaviť, môže byť kontraproduktívne – na druhý deň sa zobudíte s brutálnou svalovicou a na ten ďalší s ešte väčšou. Preto vstúpte do toho postupne, toto nie je studené more, do ktorého sa musíte rozbehnúť, aby ste sa v ňom vykúpali. Nechajte svoje telo postupne privykať si na záťaž a budiť sa budete iba s jemnou a príjemnou svalovicou, ktorá vám povie, že ste si dobre zacvičili.

Nedávajte si nereálne ciele

Ak si dáte nereálny cieľ, jeho nesplnenie vás iba odradí. Aj preto si dávajte viac čiastkových a menej náročných cieľov – za prvý mesiac cvičenia chcem schudnúť 4 kg. Schudli ste 6? Super, máte povzbudenie a jasný signál, že to pôjde.

Nehľadajte výhovorky

Výhovorky sú najväčšie zlo, ktoré môžete robiť, keď sa vám nechce cvičiť. Pokojne si ich vymyslíte aj milión – mám veľa práce, bolí ma ruka, bol som cvičiť už včera. Máte veľa práce? Vstaňte o 20 minút skôr a choďte si aspoň zabehať. Bolí vás ruka? Zacvičte si tak, aby ste ruku nenamáhali, napríklad stačí aj kardio. Boli ste cvičiť už včera? Tak dnes precvičte partie, ktoré sú vašou slabinou.

Nemyslite si, že to bude ľahké

Myslieť si, že to bude ľahké, je naivné. Bude to ťažké, hlavne začiatky a čím skôr si to priznáte, tým lepšie pre vás. Jednoducho sa do toho zahryznite a choďte naplno – zmeňte si jedálniček, čítajte si o cvičení, strave a ponorte sa do problému. Ak budete obklopený týmito vecami, cvičenie bude pre vás jednoduchšie – budete vedieť ako na to, čo robíte správne a čo nie a vtedy vám to pôjde oveľa lepšie.

Scroll To Top