Free songs
Home / Šport / Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie? Bicyklujte!
Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie? Bicyklujte!

Chcete urobiť niečo pre svoje zdravie? Bicyklujte!

O potrebe pohybu sme už všetci veľmi dobre informovaní. Ide nielen o spôsob, ako ľahšie zhodiť prebytočné kilogramy, ale aj o spôsob, ako sa udržať fit a najmä v dobrom zdraví. Práve na ňom by nám malo záležať najviac, je totiž zrejmé, že pri našom pohodlnom životnom štýle nás vo vyššom veku nečaká veľmi ružová budúcnosť.

Bicyklujte

Bicyklujte

Aby ste teda aj vo vyššom veku zvládali prácu, či na dôchodku šantili s vnúčatami, malo by Vám záležať na zdraví už teraz. Ak sa už choroby objavia, nezbavíte sa ich, preto je najmä prevencia tým správnym riešením.

Ak ste sa teda už rozhodli, že športovať začnete, je len na Vás, aký pohyb zvolíte. Asi najčastejšie začíname chôdzou, ktorá je prirodzená a pomerne ľahko dostupná aj pravidelne uskutočniteľná. Tá by však postupne mala prejsť do behu, a práve tu narážame na naše hranice. Beh je síce pomerne lacným športom, no o to viac trpia naše kĺby. Ak teda už teraz máte problémy s kolenami, zvoľte radšej cyklistiku. Tá sa v poslednom období dostáva do povedomia a vzhľadom na skutočnosť, že jar sa už začala, máte dostatok času zapracovať na svojej kondícií, než opäť príde jeseň.

Vedeli ste napríklad, že bicykel patrí medzi najzdravšie športy? Kĺby, ktoré sú najčastejším dôvodom na ukončenie pravidelného cvičenia, sú práve pri šliapaní do pedálov namáhané tak akurát. Neraz si však pri bicyklovaní precvičíte aj celé telo, aj keď najmä na začiatku trpí najmä chrbát a samozrejme náš zadok. Všetko však chce cvik ale aj radu od odborníka. Práve veľkosť rámu Vášho bicykla môže znížiť namáhanie týchto častí tela.

Cyklistikou tak posilňujete aj srdce a cievny systém svojho tela, čo má priaznivé účinky aj na pulz a krvný tlak. Naviac ste vonku na čerstvom vzduchu a môžete jednoducho spoznávať aj krásy vzdialenejšieho okolia. Vyformujete si tak nielen postavu, ale sa dopracujete aj k výrazne lepšiemu zdraviu, a to už za to stojí, čo poviete?!

Scroll To Top