Free songs
Home / Auto-moto / Autá z bazáru sa stále vyplatia

Autá z bazáru sa stále vyplatia

Fakt, že hodnota nového auta klesne už vo chvíli, kedy podpíšete zmluvu v autosalóne, o minimálne 10 %, je známa. I preto sú stále hitom bazárové – zánovné alebo staršie autá.

Čo sa v autobazároch predáva a čo nejde na odbyt?

Aké osobné autá v bazároch stoja za nákup? Poďte sa inšpirovať európskou štatistikou. Poskytne vám nadhľad nad pomerne malým a úzko zameraným slovenským automobilovým trhom.

Známy nemecký internetový portál Auto Unkle analyzoval, ktoré autá sa v európskych bazárov vypredajú najrýchlejšie. Najväčší záujem je o Lada 4×4 (rok výroby 2011). Tá v bazáre nevydrží dlhšie ako 13 dní. Predáva sa za priemernú cenu 5664 € pri najazdených kilometroch v priemere 48 611. Napadlo by vás zháňať sa práve po nej? Nasledujú Fiant Punto (2009), Citroën C1 (2010), Dacia Sandero (2010), Hyundai i10 (2011), Volkswagen Polo (2009), Nisan Micra (2009), Peugeot 107 (2010) a Fiat Grande Punto (2010). Škoda ani Kia sa do týchto európskych štatistík nedostala.

Kia sa však dostala do štatistík z opačného konca. A to dokonca hneď na druhú priečku. Magazín Auto Unkle totiž zmapoval taktiež autá, ktoré sa naopak predávajú najhoršie a v európskych autobazároch „visia na sklade“. Prvú, teda najhoršiu priečku, obsadil Peugeot 108 (2015). Nasledujú Kia Soul II (2016), Seat Toledo (2015), Opel Karl (2015), Nissan Pulsar (2016), Renault Kadjar (2016), Renault Espace (2016), Mini One D (2012), BMW 525i Touring (2016ä a BMW 430i Grand Coupé (2016).

Inšpirujte sa pri nákupe aj pri predaji

Tieto štatistiky sú veľmi zaujímavé, ak práve auto v autobazáre plánujete kúpiť, ale aj ak predávate to svoje. Určite je zaujímavé inšpirovať sa celoeurópskou štatistikou a zauvažovať aj o nákupe značky auta, či modelu, ktorý nás doposiaľ ani nenapadol. A naopak, zvážiť zníženie ceny nami ponúkaného automobilu, pokiaľ nie je zrovna hitom v predaji.

Bazár aut na Inzercia.sk

Ďalší zaujímavý prehľad získate v konkrétnych ponukách predaja automobilov. Pozrite sa, aké autá, za koľko a v akom technickom stave ponúka bazár áut na Inzercia.sk. Veľmi rýchlo sa tak zorientujete v slovenskej ponuke.

Hľadáte dobré ponuky vo vašom okolí? Bazár Inzercia.sk umožňuje veľmi jednoduché vylistovanie ponúk v konkrétnom regióne. Ale aj výber áut podľa značiek. Vyhľadávanie ale môže byť ešte sofistikovanejšie. Stačí vo filtre inzerátov presne špecifikovať svoje požiadavky na automobil. Chcete len benzín? Alebo hľadáte 4×4? Tieto a ďalšie filtre vám ušetria čas pri hľadaní automobil v bazárovej ponuke.

Okrem osobných áut tu nájdete tiež ponuku náhradných dielov, pneumatík, diskov, auto príslušenstva, autorádií, prívesných vozíkov a aj ďalších typov automobilov – veteránov, nákladných vozidiel, dodávok, karavanov, štvorkoliek a iných.

Scroll To Top