Free songs
Home / Tipy & triky / Ideálna lazúra na drevo by mala drevo chrániť, no zároveň ho omladiť
Ideálna lazúra na drevo by mala drevo chrániť, no zároveň ho omladiť

Ideálna lazúra na drevo by mala drevo chrániť, no zároveň ho omladiť

Či ste domáci kutil, ktorý počas víkendov venuje svoj voľný čas majstrovaniu v domácnosti či na chalupe, alebo sa len snažíte prebudiť k životu váš starý kus nábytku či iného dreveného výrobku, jedno je isté. Tá správna lazúra na drevo vám v tom pomôže a navyše, vaše drevo omladí tak, že bude ako nové. To, že drevo je potrebné chrániť, je známe už dlhé storočia, no výrobky na ochranu drevo prešli naozaj veľkou transformáciou. Dnes už na trhu dostanete ochranné prostriedky na drevo od výmyslu sveta. Stačí si vybrať podľa toho, či chcete drevo využívať v interiéri alebo v exteriéri a či mu chcete dodať aj nejakú farbu, lesk, či iný zaujímavý dekor.

Čo je vlastne lazúra na drevo?

Olej, lak, sprej či lazúra na drevo? Musíme uznať, že pre laika je určite veľmi ťažké vyznať sa vo všetkých prípravkoch na drevo. Preto si väčšina z nás necháva poradiť od odborníkov v predajni alebo ešte predtým, ako si kúpime nejaký prípravok, prečítame si o ňom na internete. Lazúra na drevo slúži na jeho ochranu. Je to jemný náter, ktorý v sebe obsahuje určité pigmentové častice, a preto dodáva drevu aj istý farebný odtieň. To, akú farbu má drevo vo svojej výslednej podobe, záleží najmä od toho, o aký druh dreva ide. Pokiaľ použijeme lazúru na mäkké drevo, lazúra na drevo sa vsiakne dovnútra a povrch je bledší. Pri tvrdom dreve, naopak, zostáva povrch tmavší.

Čo obsahuje lazúra na drevo?

Prostriedok na ochranu dreva si zväčša vyberáme podľa účelu. Pred kúpou je teda vhodné opýtať sa samých seba, ako by sme chceli, aby drevo po ošetrení vyzeralo. Chcete mu dodať farbu? Lesk? Matnosť? Alebo ho len jednoducho ošetriť? Lazúra na drevo je šetrný ochranný prostriedok, ktorý v sebe obsahuje aj trošku laku. Po ošetrení zostáva povrch dreva lesklý, ale nie až tak, ako keby ste použili iba čistý lak. Zároveň lazúra na drevo obsahuje ochranné zložky, ktoré drevo chránia v interiéri aj v exteriéri.

Hľadáte tipy, ako chrániť drevo tak, aby vyzeralo stále ako nové? Kliknite na stránku https://carodreva.sk/ a zistite viac.

 

Scroll To Top