Free songs
Home / Bývanie / Viete, akú úlohu má v kancelárii skartovačka?
Viete, akú úlohu má v kancelárii skartovačka?

Viete, akú úlohu má v kancelárii skartovačka?

Kedysi boli kancelárie vybavené pár kusmi nábytku, písacím strojom a veľkou kopou papierov. Tieto časy sú však dávno preč a dnešné moderné kancelárie už vyzerajú inak ako v minulosti. Jednak sa môžeme tešiť z útulných priestorov, ktoré nám neraz pripomínajú obývačku, no navyše sú vybavené mnohými vymoženosťami, o ktorých sme v minulosti mohli iba snívať. Napríklad taká tlačiareň či skartovačka sú už dnes úplnou samozrejmosťou. Mnohí sa však práci so skartovačkou vyhýbajú, no je to dôležitá súčasť najmä kancelárie, ktorá pracuje s citlivými dokumentmi. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako vybrať tú správnu.

Viac ako dizajn sú dôležité funkcie skartovačky

Skartovačka samozrejme musí dizajnovo zapadnúť do štýlu vašej kancelárie, o tom nie je pochýb. No určite by to nemalo byť hlavné kritérium pri výbere. Najzásadnejšie totiž je, aký stupeň ochrany pri skartovaní požadujete. Skartovačka je stroj, ktorý znehodnotí dokumenty tak, aby neboli čitateľné a tak sú informácie na dokumentoch chránené pred tými, ktorí by ich chceli napríklad zneužiť. Z toho logicky vyplýva, že čím menšie sú časti dokumentov po skartovaní, tým je stupeň ochrany vyšší. Existujú dva základné druhy rezu. Jeden je rez na pásiky a druhý priečny. Priečny znamená, že po skartovaní zostanú z dokumentov iba naozaj maličké nečitateľné kúsky. Celkovo existuje až 7 stupňov takzvaného utajenia pri skartovaní. Pri výbere skartovačky si preto dobre premyslite, aký stupeň utajenia si predstavujete. 

Koľko zaplatíte za kvalitnú skartovačku?

Cenu skartovačky samozrejme nie je možné určite jednoznačne pretože závisí od mnohých faktorov. Ako sme už spomínali vyššie, dôležitý je stupeň ochrany a tiež ďalšie kritériá. Chcete skartovačku, ktorá okrem dokumentov znehodnotí aj CD? Predstavujete si, že bude mať tiež spätný chod? Záleží vám na tom, aby esteticky ladila s interiérom vašej kancelárie? Za všetko toto si samozrejme budete musieť priplatiť. Čím viac funkcií skartovačka má, tým bude drahšia. Cenové rozpätie je naozaj široké. Na trhu dostanete kúpiť skartovačky za 30 Eur, no aj za 200 Eur. Pri takomto sortimente je už iba na vás, aby ste sa rozhodli, čo všetko je pre vás pri skartovacom stroji dôležité.

Najväčší sortiment skartovačiek a iných kancelárskych potrieb nájdete na našej stránke https://officeland.sk/.

Scroll To Top