Free songs
Home / Bývanie / Ubytovanie Dunajská Streda – vydajte sa spoznať krásy Slovenska na Žitný ostrov
Ubytovanie Dunajská Streda – vydajte sa spoznať krásy Slovenska na Žitný ostrov

Ubytovanie Dunajská Streda – vydajte sa spoznať krásy Slovenska na Žitný ostrov

Slovenské mesto Dunajská Streda je okresné mesto nachádzajúce sa uprostred poľnohospodársky intenzívne využívané oblasti – na Žitnom ostrove. Žitný ostrov je najväčší riečny ostrov v Európe a nachádza sa na juhozápadnom Slovensku. Okolie je raj pre turistov a ubytovanie Dunajská Streda bude skvelým bodom vašej dovolenky.

Preskúmajte Žitný ostrov

Žitný ostrov sa nachádza na povodiu Dunaja v Podunajskej nížine. Na juh od neho sa nachádza ešte Malý Žitný ostrov. Celý ostrov je obrovskou zásobárňou podzemných vôd a tiež jednou z najúrodnejších poľnohospodárskych oblastí Slovenska. Ramená Dunaja a tunajšie kanály, ktoré pretkávajú celý Žitný ostrov, majú veľmi bohatú vegetáciu. Rastie tu mnoho chránených druhov rastlín. Celá pobrežna niva Dunaja spolu s okolitými lesmi je chránenou krajinnou oblasťou. Milovníci prírody si tu tak prídu na svoje.

Za rekreáciou do Dunajskej Stredy

Jedným z najvýznamnejších rekreačných stredísk na Žitnom ostrove je mesto Dunajská Streda. To ponúka bohaté vyžitie pre turistov v každej oblasti. Navštíviť tu môžete hneď niekoľko kultúrnych pamiatok – rímsko – katolícky kostol sv. Juraja, múzeum Žitného ostrova alebo sa niečo dozvedieť o vodných mlynoch, ktoré sa tu v okolí nachádzajú. Celé okolie mesta ponúka širokú škálu zábavy a aktivít pre turistov. Snáď každý turista musí zavítať aj do tunajších termálnych kúpeľov.

Thermalpark v Dunajskej Strede

Thermalpark Dunajská Streda patrí k najobľúbenejším a tiež najnavštevovanejším miestam na Žitnom ostrove. Majú tu desať bazénov – z toho štyri vnútorné a šesť vonkajších. Navštíviť ho tak môžete v lete aj v zime. Pre to najväčšie pohodlie sa ubytujte priamo v srdci Thermalparku v Apartmanoch Termal. Ubytovanie Dunajská Streda vám poskytne to najlepšie ubytovanie priamo uprostred celého komplexu Thermalparku.

Z neho budete mať ľahký a rýchly prístup ako k vonkajším, tak aj vnútorným bazénom s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotami 24 – 40 stupňov. Takže nielen, že si zaplávate – voda má navyše blahodárne účinky pri problémoch alebo ochoreniu pohybového ústrojenstva.

Užite si skvelú odpočinkovú dovolenku a spoznajte, ako je na Slovensku krásne.

Scroll To Top