Free songs
Home / Auto-moto / Automatická prevodovka: Výhody, údržba a servis

Automatická prevodovka: Výhody, údržba a servis

Automatické prevodovky sú v dnešnej dobe čoraz obľúbenejšie. Ponúkajú pohodlné a hladké riadenie bez potreby manuálneho radenia. Automatické prevodovky môžu mať aj niekoľko režimov jazdy – ekonomický, športový alebo zimný, ktoré vám umožnia prispôsobiť jazdné vlastnosti auta aktuálnym podmienkam.

Údržba automatickej prevodovky

Aj keď je automatická prevodovka vysoko sofistikovaným komponentom, vyžaduje pravidelnú údržbu, aby fungovala efektívne a dlhodobo. V prípade automatickej prevodovky je dôležité sledovať stav prevodovej kvapaliny, ktorá zabezpečuje plynulý chod a chladenie prevodovky. Ak sa táto kvapalina znečistí alebo jej klesne hladina, môže to viesť k poruchám prevodovky.

Kedy je potrebný servis automatickej prevodovky ?

Pravidelný servis automatickej prevodovky by mal byť súčasťou bežnej údržby vášho vozidla. Frekvencia servisu závisí od mnohých faktorov, vrátane typu vozidla, typu prevodovky, štýlu jazdy a podmienok jazdy. Všeobecne platí, že servis by sa mal vykonávať približne každých 60 000 až 100 000 kilometrov, ale skôr v prípade ťažkej jazdy. Samozrejme, ak cítite, že s prevodovkou je niečo nesprávne (napríklad nepravidelné radenie, šumy alebo vibrácie), neodkladajte návštevu servisu.

Kde nájdete kvalitný servis automatickej prevodovky?

Vždy sa obráťte na profesionálov, keď ide o údržbu a opravu automatickej prevodovky. Vyžaduje si to značné odborné znalosti a špecifické nástroje. V tom vám môže pomôcť sieť profesionálnych nezávislých autoservisov pôsobiacich na Slovensku aj v ďalších krajinách Európy. Zákazníkom zaručujú odbornú opravu ich automobilu s použitím najmodernejšieho servisného vybavenia a kvalitných náhradných dielov.

Automatická prevodovka prináša pohodlie a hladkú jazdu, ale tak ako každý komponent vozidla, aj ona vyžaduje pravidelnú údržbu a servis.

Scroll To Top